Jak čistit nerezové nádobí? Pomůže rajčatová šťáva i soda

 Ostatní 
14. ledna 2019 15:03 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Připálené skvrny se na nádobí vytvoří raz dva Depositphotos
Nerezová ocel je jeden z nejlepších materiálů pro kuchyňské nádobí, protože je odolný. Pro jeho pořízení je ale potřeba značná investice. Aby vám nádobí sloužilo dlouhé roky, je potřeba o něj náležitě pečovat a veškeré nedokonalosti hned odstranit. Přinášíme několik nápadů, jak se vzniklých skvrn na nádobí zbavit.

Pokud vám na nádobí zůstaly přichycené zbytky jídla, zkuste je nejprve odstranit pomocí teplé mýdlové vody. Nalijte ji do nádobí a nechte působit nejlépe přes celou noc. Po důkladném odmočení přichází na řadu houbička, kterou už lehce odstraníte skvrny, které pomocí mýdlové vody výrazně povolily. Na práci si však v žádném případě neberte drátěnku, protože můžete seškrábat povrch nádobí.

Připálené skvrny

Stačí chvilka nepozornosti a připálené skvrny jsou na světě. Nejjednodušeji se jich zbavíte pomocí jedlé sody. Ze všeho nejdříve se ujistěte, že pánev zcela vychladla. Suchou pánev nyní posypte jedlou sodou a povrch vydrhněte suchým hadrem nebo houbou. Můžete také přidat trochu vody a vytvořit ze sody a vody pastu. Po vydrhnutí pánev opláchněte a bude vypadat zase jako nová.

Pokud však skvrny odolaly veškerým vašim pokusům o odstranění, rozhodně zabere metoda vyvaření. Napusťte pánev vodou a přiveďte ji k varu. Následně přidejte několik lžic soli a vypněte sporák. Po několika hodinách vodu vylijte a skvrny odstraňte pomocí houbičky. Díky předchozímu procesu by to mělo jít velmi snadno. Místo soli můžete zkusit přidat do pánve šťávu z citronu nebo ocet. Další zajímavá možnost je vařit na připálené pánvi 100% rajčatovou šťávu. Přírodní kyselost rajčat by měla pomoci odstranit skvrny. Co nedávat do myčky na nádobí, jsme psali zde.

Zákeřný pomocník

I když je velmi lákavá představa dát nerezové nádobí do myčky na nádobí  s tím, že si se skvrnami poradí, vyvarujte se toho. Mytí v myčce totiž výrazně zkrátí jeho životnost. Pokud myčku musíte použít, opláchněte nádobí sodovkou hned, jak ho vytáhnete z myčky a osušte ho čistou utěrkou. Tím předejdete skvrnám po vodě.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Dům a zahrada

Nezbavujte se popela z kamen. Rostliny po něm porostou jako divé

Zavřít reklamu