Nepusťte pavouky k sobě domů. Víme, jak se nevítaným hostům vyhnout

 Dům 
06. prosince 2019 12:56 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Pavouky nemusí mít každý rád Depositphotos
Tak jako má většina lidí ráda psy, na druhé straně nemají v oblibě pavouky. Se zimou se tato havěť stahuje do teplejších míst k lovení kořisti a může se objevit i u vás v domě nebo v bytě. Pokud dodržíte několik zásad, možná se nevítaným návštěvníkům vyhnete.

Prvním krokem je, že musíte odstranit rostliny, které přiléhají k domu. I když rostliny táhnoucí se po domě vypadají hezky, kvůli pavoukům nejsou úplně praktické. Tyto rostliny lákají hmyz, po kterém pavouci jdou, takže v nich spřádají své sítě. Ze stejného důvodu nemějte ani zeleninový nebo okrasný záhon u vstupu do domu. Kde jsou tyto rostliny, mohou být pavouci. A k domu už je to potom jenom krok.

Loví hmyz

Omezte také osvětlení v blízkosti vašeho domu. Neustále svítící světla totiž opět přitahují hmyz a pavouci ho jdou lovit, takže se vyskytují i v oblasti světel. Lepší je mít světla například na pohyb, která se rozsvítí jen ve chvíli, kdy se něco děje, v opačném případě zůstávají zhasnutá.

Důležitou věcí je úklid. Udržujte celý dům a byt uklizený, obzvlášť si dejte záležet na místech, kam nejde vidět. Pavouci totiž mají rádi tmavá a zastrčená místa, proto se zaměřte na ně. Veškeré skryté kouty pod gaučem, skříní, postelí a dalším nábytkem často vymetejte a vysávejte tam. Vyplatí se ometat prach a pavučiny kolem oken a dveří.

U oken a dveří kontrolujte také těsnění. Pokud je staré, časem se v něm objeví skuliny, kterými nezvaní hosté zamíří dovnitř. Když těsnění vyměníte, zbavíte se nejen pavouků, ale ucítíte také větší teplo v místnosti.

Vyzkoušet můžete i různé pachové bariéry u oken a dveří. Vše by ale mělo být na přírodní bázi. Hodí se esenciální olej z máty peprné smíchaný s vodou. Pomocí rozprašovače ho naneste na okenní a dveřní rámy. Pokud to budete dělat pravidelně, pavouci by se měli domu vyhýbat.

Správné skladování

Pavouky v domě láká i hmyz jako třeba mouchy. Proto si dejte pozor, aby k vám nelétaly. Nenechávejte nikde odložené zbytky jídla, odpadky nebo otevřený odpadkový koš. Jídlo uchovávejte v uzavřených nádobách a dodržujte podmínky správného skladování.

Na okna dejte síťky, které zabrání přístupu nejen hmyzu, ale i pavoukům samotným. Staré babské rady tvrdí, že pavoukům vadí žaludy a kaštany, proto můžete zkusit rozmístit pár kusů na parapety oken. Podle jiných babských rad vadí pavoukům aromatické látky, takže kromě máty se doporučuje skořice nebo eukalyptus a ocet. Jak se zbavit hmyzu, jsme psali zde.

Témata: pavouk, zima, rostlina, moucha
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu