Dejte si pozor, abyste při kupování dárků nešlápli vedle. Základní chyby

 Dům 
18. prosince 2019 08:08 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Nakupujte dárky obezřetně Depositphotos
Dobrý dárek vždy zanechá dlouhotrvající dojem. Naneštěstí ale mají stejný efekt i špatné dárky. Protože je snadné nechat se semlít předvánočním stresem a udělat chybu, je důležité rozpoznat rozdíl mezi promyšleným dárkem a takovým, který až urazí.

Abyste si ušetřili nepříjemnosti, než bude příliš pozdě, zde je seznam několika typických chyb, kterým byste se měli vyhnout. 

Přílišné utrácení

V rámci skvělých svátečních slev a dopravě zdarma je snadné utratit při nákupu dárků spoustu peněz. Když ale překročíte rozpočet, obzvláště proto, abyste na někoho udělali dojem, většinou se vám to ve výsledku nevyplatí. Nejen, že se bude obdarovaný kvůli předraženému dárku cítit špatně, protože ten jeho tak drahý nebyl, ale taky toho budete po svátcích litovat, až vám budou peníze chybět v peněžence.

Darování komplikací

Velká chytrá televize ve výprodeji vypadá jako skvělý dárek, ale jste si jistí, že ten, kterému se ji chystáte dát, má doma dostatek místa nebo něco takového opravdu potřebuje? Nehledě na to, jak výhodnou koupi potkáte, dárek, který způsobí víc problémů než radosti se nevyplatí.

Dvojsmyslné dárky

Buďte opatrní s dárky souvisejícími se vzhledem a životním stylem, jako je třeba krém zjemňující vrásky nebo nářadí na cvičení. I když to myslíte dobře, obdarovaný by si podobná gesta mohl špatně vyložit. To, co považujete za užitečné, může vyznít urážlivě. Poslední, co chceme, je, aby se během Vánoc kvůli nám někdo cítil špatně. 

Kupovat to, co se líbí nám

Možná si myslíte, že vaše kolegyně nebo sestřenice bude milovat váš oblíbený parfém stejně jako vy. Ve skutečnosti je to ale trochu arogantní volba. Ať už je to stylové tričko nebo populární druh líčidla, pokud daného člověka neznáte velice dobře, darování dárků, které příliš zapadají do určitého stylu (obzvláště pokud je to ten váš) mohou působit bezohledně nebo nabubřele. Nezapomeňte na to, že nejcennější jsou dárky, které vyrobíte sami.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu