Pokud nemáte čas na žehlení, pořiďte si sušičku prádla. Má i další výhody

Prádlo sušené v sušičce si zachovává barvy, oproti sušení na slunci
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
02. července 2020 10:00 / Depositphotos
  1   1
Nejlepší kamarádka každé ženy a velký pomocník je sušička prádla, která dokáže usnadnit prací koloběh. Prádlo usuší, odstraní z ní prach, nečistoty i žmolky. Máte-li doma čtyřnohého mazlíčka, díky velmi jemným filtrům si sušička poradí i se zvířecími chlupy.

Pokud jste již vyzkoušeli tento způsob sušení, budete souhlasit, že si bez ní svou domácnost nedokážete představit. 

Bezpečné sušení

Sušení prádla v sušičce může být pro vás velká neznámá, ale jakmile se s ní naučíte pracovat, rychle si ji oblíbíte. Volba správného programu je pro dosažení těch nejlepších výsledků zásadní. Volbou nevhodného programu a vysoké teploty si můžete oblečení nenávratně zničit. V první řadě si ověřte, které tkaniny do ní lze vložit. Nápovědu naleznete na cedulkách oblečení. Hledejte znak kruhu uvnitř čtverce. Pokud je kruh přeškrtnutý nebo černý, materiál je do sušičky nevhodný. Uvnitř kruhu můžete nalézt tečky, které signalizují, jakou teplotu sušení je vhodné použít.

Jedna tečka doporučuje sušit při malé teplotě, dvě a tři tečky, umožňují sušení při vyšších teplotách. Do sušičky nedávejte hedvábí, vlnu, krajky, nažehlovací potisky, elastické materiály, které by se mohly srazit. Pokud si nejste výběrem programu jisti, vyberte si raději kratší a šetrnější program. 

Příprava na sušení

Hlavní roli hraje prádlo správně vyprat. Nedávejte moc pracího prášku, jehož nadbytek se drží v tkaninách a dochází k zanešení sušičky. Prádlo řádně odstřeďte v pračce. Pozor také na množství prádla, které vkládáte dovnitř. Maximální kapacitu bubnu nikdy nepřekračujte. Prádlo by se nejen sušilo déle, ale také by se usušilo nedostatečně a nerovnoměrně. Před sušením obraťte prádlo naruby, ochráníte tak potisky, flitry, jiné ozdoby a přispějete k zachování barev. Knoflíky, zipy vždy zapněte, chráníte buben sušičky před poničením.

Voňavé prádlo

Milujete vůni čerstvě vypraného prádla? Jak toho docílit, že prádlo si zachová vůni i po vysušení? Nabízíme vám několik vychytávek. Velmi oblíbené jsou jednorázové ubrousky do sušičky, které prádlo změkčí, provoní a zbaví ho statické elektřiny. Možná, že jste se doslechli, že sušičky si dobře nerozumí s aviváží. Pokud jste ale na aviváž zvyklí a nechcete se jí vzdát, vyberte si tu, která svou vhodnost do sušičky přímo uvádí na obalu. Další možností jsou tuhé vůně do sušičky, které po celou dobu sušení velmi pomalu uvolňují aroma. Výsledkem je provoněné a osvěžené prádlo. 

Péče o sušičku

Aby vám sušička prádla dlouho sloužila, musíte jí věnovat potřebnou péči. Pravidelně čistěte filtry, nejlépe po každém sušení. Pokud máte model kondenzační sušičky, je nutné vyprazdňovat kondenzační nádobu. Je potřeba také jednou za čas propláchnout kondenzátor sušičky. Dobře větrejte místnost, ve které se sušička nachází a po sušení prádla nechávejte dvířka sušičky otevřená. Dále čtěte: Tyto věci do sušičky nepatří. Mohou vám ji zničit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu