Zbavte svou domácnost většiny mikrobů a virů pomocí slané vody. Jde o ideální dezinfekci

Elektrolyzovaná voda nahradí dezinfekci
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
18. října 2020 09:55 / Pixabay
  4   0
Mít čistou domácnost bez mikrobů, bakterií či virů touží hodně lidí. Navíc kvůli druhé vlně koronavirové krize je toto téma ještě aktuálnější. I proto si takzvaná elektrolyzovaná voda získává stále více příznivců. Ta se totiž snadno postará o perfektní úklid.

Aby vaše domácnost byla opravdu jako ze škatulky, je třeba se o ni starat a pravidelně ji uklízet. Důležité jsou také prostředky, které k úklidu používáte. Někdo nedá dopustit na agresivní chemická čistidla, jiný hledá šetrnější přípravky. Pokud i vy patříte do skupiny, která upřednostňuje netoxické a k životnímu prostředí ohleduplné produkty, možná vás osloví dezinfekce v podobě elektrolyzované vody.

V posledních letech jsou velmi moderní chytré domácnosti, které využívají nejrůznější supermoderní technologické vychytávky, které vám usnadní běžné každodenní činnosti. Některé chytré technologie mohou být ale založeny na zcela obyčejných fyzikálních a chemických procesech. Platí to třeba pro elektrolyzovanou vodu. Ta vznikne, když speciální zařízení pustí do osolené vody z kohoutku elektrický proud. A rázem vznikne dokonalá dezinfekce, kterou vyčistíte prakticky celou domácnost.

Výhody elektrolyzované vody

  • Neškodí lidskému zdraví ani životnímu prostředí.
  • Zbaví váš byt bakterií i virů.
  • Je šetrná k lidské pokožce.
  • Lze ji využít na různé typy povrchů - dřevo, plast i sklo, ale i organický materiál (rostliny) nebo ovoce a zeleninu.

Přesto, že je elektrolyzovaná voda zdravotně nezávadná, k pití se ovšem nedoporučuje. V tomto ohledu se spolehněte na klasickou pitnou vodu z kohoutku. Také pokud se elektrolyzovanou vodou rozhodnete ošetřit ovoce či zeleninu, je poté dobré vše ještě důkladně opláchnout klasickou pitnou vodou. Rozhodně tedy elektrolyzovanou vodu používejte pouze k úklidu a likvidaci bakterií, nikoliv ke konzumaci.

Viry i mikroby doslova explodují

Celý vynález funguje docela snadno. Při elektrolýze slané vody totiž vznikne roztok kyseliny chlorné HClO a hydroxidu sodného, čili kyseliny a zásady, který má podle výsledků nedávných výzkumů výrazné dezinfekční účinky. Hydroxid sodný je běžnou součástí čisticích prostředků a kyselina chlorná likviduje bakterie a viry. Když se nějaký mikrob či virus dostane s elektrolyzovanou vodou do styku, tak doslova exploduje.

Stačí do nádoby napustit vodu z kohoutku a osolit ji. Poté do vody prostřednictvím elektrod pustíte elektrický proud a elektrolyzovaná voda je hotová. Pro domácí úklid již navíc existují různá zařízení, která vám takto upravenou vodu zajistí komfortně pomocí membránové elektrody nezbytné pro elektrolýzu a USB konektoru. Jak si doma vyrobit dezinfekci na ruce, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování je od dnešního dne jednodušší. Další důležitá změna se pro turisty chystá za měsíc

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Bydlení

Jaký koberec vybrat do obýváku. Jeho umístění a velikost hrají velkou roli

Zavřít reklamu