Digestoř si můžete pořídit i do kuchyně bez odtahu

Odsavač par si dnes může pořídit úplně každý
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
28. března 2021 09:36 / Depositphotos
  0   0
Ne každá kuchyň disponuje odtahem, na který by šla připojit digestoř. Dříve by to byl neřešitelný problém. V posledních letech však výrobci nabízejí řešení, které je podobně účinné jako digestoře s odtahem a zároveň cenově dostupné.

​Pokud tedy ani vaše kuchyň nemá možnost odvodu par ven, pojďte se inspirovat.

​Jak funguje bezodtahová digestoř

Digestoř, která nepotřebuje žádný odtah ani napojení do komína, má integrovaný účinný uhlíkový filtr, jenž dokáže udělat podobnou službu, jako klasický odsavač par. Liší se pouze v tom, že u klasického odsavače jsou všechny páry odvedeny mimo místnost, zatímco u bezodtahové digestoře jsou výpary přes filtr vyčištěny a navrací se zpět do místnosti. Proto je během vaření nebo po něm dobré místnost vyvětrat, aby se zde nedržela vlhkost.

​Jednoduchá montáž

Také montáž tohoto zařízení je jednoduchá a většina lidí ji se správným nářadím zvládne sama. Digestoř můžete zavěsit buď pod horní skříňku, nebo do volného prostoru nad vařič, a to do takové výšky, abyste při vaření pohodlně dosáhli do jednotlivých hrnců, ale zároveň do takové výšky, aby docházelo k filtraci par. Pak už jen zbývá zapojit ji do zásuvky. Pokud necháte odsávání par stále v režimu zapnuto, automaticky se spustí s povytažením digestoře směrem k vám.

​Světlo podle potřeby

Skvělé je, že tyto odsavače jsou, stejně jako klasické, dostupné také s integrovaným osvětlením. Obvykle není ani nutné, aby odsávání bylo závislé na zapnutém světle a naopak. Jinými slovy, světlo si zapnete dle vlastního uvážení, stejně jako jej můžete využívat, aniž byste museli spustit odsávání par.

​Měňte filtry dle doporučení

Důležitá věc, na kterou byste neměli u bezodtahových digestoří zapomínat, je pravidelná výměna uhlíkového filtru. Četnost obměny samozřejmě závisí na tom, jak často vaříte. Obecně však platí, že je dobré vyměnit filtr jednou až dvakrát za rok. U některých značek musíte vyměnit celou část s filtrem, u jiných stačí vyměnit samotný plát filtru, což je samozřejmě řádově levnější. Při výměně filtru budete zároveň čistit kovovou ochrannou mřížku. Podívejte se na účinný způsob, jak ji vyčistit během pár minut.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu