Digestoř si můžete pořídit i do kuchyně bez odtahu
Pokud tedy ani vaše kuchyň nemá možnost odvodu par ven, pojďte se inspirovat.
Jak funguje bezodtahová digestoř
Digestoř, která nepotřebuje žádný odtah ani napojení do komína, má integrovaný účinný uhlíkový filtr, jenž dokáže udělat podobnou službu, jako klasický odsavač par. Liší se pouze v tom, že u klasického odsavače jsou všechny páry odvedeny mimo místnost, zatímco u bezodtahové digestoře jsou výpary přes filtr vyčištěny a navrací se zpět do místnosti. Proto je během vaření nebo po něm dobré místnost vyvětrat, aby se zde nedržela vlhkost.
Jednoduchá montáž
Také montáž tohoto zařízení je jednoduchá a většina lidí ji se správným nářadím zvládne sama. Digestoř můžete zavěsit buď pod horní skříňku, nebo do volného prostoru nad vařič, a to do takové výšky, abyste při vaření pohodlně dosáhli do jednotlivých hrnců, ale zároveň do takové výšky, aby docházelo k filtraci par. Pak už jen zbývá zapojit ji do zásuvky. Pokud necháte odsávání par stále v režimu zapnuto, automaticky se spustí s povytažením digestoře směrem k vám.
Světlo podle potřeby
Skvělé je, že tyto odsavače jsou, stejně jako klasické, dostupné také s integrovaným osvětlením. Obvykle není ani nutné, aby odsávání bylo závislé na zapnutém světle a naopak. Jinými slovy, světlo si zapnete dle vlastního uvážení, stejně jako jej můžete využívat, aniž byste museli spustit odsávání par.
Měňte filtry dle doporučení
Důležitá věc, na kterou byste neměli u bezodtahových digestoří zapomínat, je pravidelná výměna uhlíkového filtru. Četnost obměny samozřejmě závisí na tom, jak často vaříte. Obecně však platí, že je dobré vyměnit filtr jednou až dvakrát za rok. U některých značek musíte vyměnit celou část s filtrem, u jiných stačí vyměnit samotný plát filtru, což je samozřejmě řádově levnější. Při výměně filtru budete zároveň čistit kovovou ochrannou mřížku. Podívejte se na účinný způsob, jak ji vyčistit během pár minut.