Chystáte se poprvé se psem k moři? Poradíme, jak se na to připravit

 Mazlíčci 
04. července 2019 10:10 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Psi obvykle moře milují Depositphotos
Stále více majitelů psů se od svého čtyřnohého společníka nechce odloučit ani během zahraniční dovolené. Pokud plánujete, že byste se svým psím miláčkem vyrazili k moři, poradíme vám, jak to bez problémů zvládnout.

Češi jsou národem pejskařů. To je všeobecně známo. Mnozí z nich si bez svého čtyřnohého chlupáče neumí představit ani den, natož týden či dva. Omezovat se nemusíte ani v případě, že plánujete vycestovat k moři. I tam můžete vzít svého pejska s sebou. Před cestou však musíte myslet na pár věcí.

Psům vstup povolen

Ještě dříve, než odjedete do své oblíbené země, ověřte si, zda můžete s pejskem do hotelu. Zjistěte si také, zda pes může na přilehlou pláž a zda v dané zemi neplatí nějaké zvláštní veterinární nařízení.

Nechejte jej očipovat

Určitě byste měli zvážit označení vašeho psa čipem nebo tetováním. Stejně tak byste si měli přibalit jeho očkovací průkaz a zjistěte si, zda v dané zemi nevyžadují speciální vakcinace. Obvykle však stačí potvrzení o očkování proti vzteklině. Před odjezdem si raději zajděte k veterináři, aby jej ošetřil proti možným cizopasníkům.  

Psí lékárnička

Stejně jako vás, tak i vašeho psa mohou potkat na dovolené různé zdravotní potíže. Proto by součástí vašeho zavazadla měla být i psí lékárnička. V ní by neměl chybět  krém na tlapky, kapky do očí, voda na výplach očí, kapky do uší, vatové tyčinky na čištění uší, léky proti průjmu a nachlazení, zásyp na rány, desinfekční prostředky, pinzeta na klíšťata a elastické voděodolné obinadlo. A určitě s sebou vezměte dostatečný počet sáčků na psí exkrementy.

Jak na cestování

Ideální místo pro psa v autě je sedadlo vedle spolujezdce, protože tam to nejméně skáče. Psa nenechávejte blízko otevřeného okna, protože by mu to mohlo způsobit zdravotní potíže. Pokud vás cestou nemine velké horko, dávejte psovi za krk mokrý ručník, stejně tak mu otírejte hlavu a tlapky. Nikdy jej nenechávejte v autě samotného. Během cesty jej příliš nekrmte a dělejte pravidelné přestávky na napití a vyvenčení. 

Aby si pes užil moře

Moře se pejskům obvykle velmi líbí a velmi rádi v něm řádí. Pokud se ale bojí, poradíme vám, jak jej zbavit strachu. Každopádně jej nezapomeňte po koupání v moři osprchovat a zbavit jeho srst soli. Na pláži myslete na místo, kde bude stín, aby se v něm mohl váš chlupáč schovat, a vždy pro nej mějte po ruce pitnou vodu. Mějte na paměti, že stejně jako vám i psovi hrozí úžeh a úpal. Pokud začne lapat po dechu a slinit, polijte ho hned vodou a dejte mu napít.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...