I domácím mazlíčkům můžete nadělit dárek pod stromeček. Může být i hodně neobvyklý

 Mazlíčci 
23. prosince 2018 16:53 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
I vaši domácí mazlíčci si mohou Vánoce užít Depositphotos
Ve většině rodin, kde mají domácí mazlíčky, na své zvířecí kamarády nezapomínají ani o Vánocích. Dárky mohou mít mnoho podob - mohou být praktické, může jít o nejrůznější laskominy, ale můžete pořídit i hodně neobvyklé dárky, záleží to jen na vás. Přinášíme vám pár tipů.

Každému zvířeti uděláte radost něčím jiným. Možná vás inspirují naše nápady.

Psi

Věděli jste, že jsou k dostání psí parfémy? Dělají se pro pejsky i pro fenečky. Srst vašich čtyřnohých kamarádů bude krásně vonět jako jarní louka a můžete si být jisti, že parfém vašemu chlupatému příteli nijak neulepí či neumastí jejich kožich.

Skvělým praktickým dárkem pak může být třeba vodítko. Pokud je to vaše staré už značně špinavé a rozžvýkané, je tento dárek skvělou volbou.

A pokud chcete udělat dobře psímu žaludku, vsaďte na nějakou dobrůtku. Pamlsky pro psy představují nejen drobné přilepšení či odměnu za psí spolupráci, ale významně přispívají k jejich celkovému zdraví a kondici.

Kočky

Neobvyklým vánočním dárkem se pro vaši kočičku může stát například speciální přírodní kosmetika, nabízí se například ústní sprej. Je určen kočkám i psům, které trápí zápach z úst. Čerstvý dech udělá radost nejen kočce, ale hlavně jejímu páníčkovi.

Výborným praktickým dárkem pak může být třeba škarbadlo. Pokud kočka (převážně chovaná v bytě) nemá možnost si drápky obrousit, prorůstají a mohou způsobit značné nepříjemnosti. Kočka také potřebuje šplhat. Ideálním dárkem by pro kočku chovanou v bytě proto mohlo být stropové škrabadlo se silnými sloupky, na které se vaše kočka s radostí vrhne. Škrabadla jsou k dispozici v různých velikostech, barvách a lze je pořídit jako stylový bytový doplněk. Pokud chcete kočičce něco vyrobit sami, pusťte se třeba do pelíšku ze starého trička, o kterém jsme psali zde.

Kočičí mlsné jazýčky zase určitě nepohrdnou kvalitními pochoutkami ve formě sušeného masa. V dnešní době si dokonce můžete vybrat, jestli je libo kuřecí maso, kachnu, nebo kousek ryby.

Hlodavci

Pokud chcete dopřát něco mimořádného vašim domácím mazlíčkům ze světa hlodavců, pořiďte jim třeba houpací síť. Komfort hamaky si nemusí užívat jen člověk, existují modely i pro křečky, morčata či potkany. V tomto pelíšku se budou vaši hlodavci cítit skvěle.

Ať už máte doma křečka, myšku či potkana, každému hlodavci se zavděčíte pořízením domečku. Bude jim sloužit nejen jako úkryt před okolním světem, ale i jako zásobárna  jídla.

Pro křečky, morčata nebo králíky můžete pořídit také nejrůznější tyčky, které jsou plné kvalitních surovin obohacených o vitaminy a minerály.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...