Klíšťata útočí! Chraňte psa antiparazitárním obojkem či žvýkací tabletou!

 Mazlíčci 
04. dubna 2017 03:20 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Klíště může na psa přenést závažné onemocnění. Thinkstock
S příchodem jara se začínají probouzet k životu nemilosrdná klíšťata, která s oblibou parazitují na psech! Proto je nezbytné domácí mazlíčky proti klíšťatům ochránit například pomocí speciálního obojku či spreji!

Procházku v přírodě miluje téměř každý pes, avšak s příchodem jara na něj číhá nebezpečí v podobě klíšťat, která útočí bez povšimnutí. Následky přisátí mohou být však dramatické. Klíšťata totiž mohou být přenašeči mnohých závažných a těžko léčitelných onemocnění, jako jsou lymeská borelióza, babesióza či například klíšťová encefalitída. Proto je nezbytné pejsky proti parazitům chránit.

CHRÁNÍ AŽ 1 MĚSÍC

Jednoduchou ochranu psů proti klíšťatům představuje antiparazitární obojek, jehož výhoda je delší účinnost. Tento obojek se však doporučuje převážně u psů, kteří nebydlí s vámi v bytě, tedy u takzvaných venkovních psů. Obojek v kontaktu s dětmi totiž není tou nejlepší volbou. Odborníci proto pro všechny mazlíčky vymysleli moderní pipety, tzv. spoty. Přípravek snadno nakapete pomocí pipety na kůži psa v místech, kde si přípravek nemůže olízat. Jedna aplikace chrání pejska až jeden měsíc. Přípravek je navíc voděodolný - účinkuje i po namočení zvířete.

NOVINKA NA TRHU

Není to tak dávno, co se na trhu objevil nový přípravek v boji proti klíšťatům. Ochucená žvýkací tableta pro vnitřní užití, která funguje jak proti blechám, tak proti klíšťatům po dobu dvanácti týdnů. Jelikož účinná látka působí zevnitř ven, okolí psa včetně Vaší domácnosti není nikterak zatěžováno. K dostání je především u veterinářů.

Poslední rada na závěr: po každé procházce svého pejska prohlédněte, zda si domů na těle nepřinesl nevítaného hosta. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod