Jaký je vhodný pes do bytu, na zahradu a k dětem?

 Mazlíčci 
16. března 2017 12:23 / Marie Popelková
  229
📷
3 fotografie v galerii
Retrívr se hodí na zahradu, ale i k dětem! www.mazloun.cz
Toužíte po psovi, ale nevíte, jaké plemeno zvolit? Musíte zvážit všechny okolnosti, které hrají důležitou roli! Bydlíte v malém bytě, nebo máte velký dům? Budete mít na psa čas, nebo jste zaneprázdnění? A máte děti? To vše musíte zvážit, než zvolíte vašeho čtyřnohého mazlíčka!

Jiný pes se hodí do bytu, jiný do domu a na zahradu a někteří psi jsou pro děti lepší, a jiní nikoliv. Pes je nejlepší přítel člověka. Proto si ho pořizují samotáři, partneři, ale i velké rodiny, kde jsou třeba i děti. Myslete ale na to, že i pes potřebuje svůj prostor a péči i lásku. Stejně jako není vhodné tahat boxera nebo vlčáka do bytu, kde nebude mít možnost se vydovádět, není vhodné vyhodit maltézáčka na zahradu a celý den se mu nevěnovat.

Malý mazlíček

Do bytu se hodí psi menšího vzrůstu. Pokud chcete kamaráda na pomazlení, hodí se yorkšír, ale také čivava, maltézáček, mopsík, bišonek a podobná plemena. Pokud máte rádi sport, vhodný nebude mopsík, ale sáhněte raději po Jacku Russelovi Teriérovi. Ten je živý, ale zase bude nešťastný, když mu nebudete věnovat čas.

Pokud máte velkou zahradu, můžete se dívat po velkých plemenech. Záleží na tom, jestli budete chtít i pozorného hlídače, který nahání strach všem kolemjdoucím, nebo prostě jen kamaráda na zahradu. Dobrými hlídači jsou ovčáci, rotvajleři, pitbullové, ale strach naženou i boxeři, dogy a podobná plemena.

Nebezpečná plemena

Pozor však na bojová plemena, která mohou být i nebezpečná. Patří mezi ně jak pitbull, tak rotvajler, ale také dobrman, buldok, doga, bulteriér a respekt vyžadují i aljašský malamut, husky nebo čau čau.

Bojovým plemenům se vyhněte obzvlášť tehdy, pokud máte doma děti. Nikdy totiž nevíte, jak bude pes reagovat, a přestože je ochránce, může ho dítě zatahat za ocas, vzít mu hračku a neštěstí bude na světě! Pokud máte děti, rozhodně se před pořízením psa poraďte s odborníkem.

Děti potěšíte malým pejskem, který je vhodný do bytu. Pokud chcete psa na zahradu, zvolte retrívra nebo labradora, kteří mají klidnou a laskavou povahu. Ne pro nic za nic jsou z nich vodicí psi pro slepé lidi!

Témata: domov, plemeno
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?