Snadná výroba dárkových džemů a kompotů

Látka, provázek, visačka či etiketa udělá z obyčejného džemu osobní dárek.
 Ostatní 
14. srpna 2017 15:37 / Shutterstock
  0   0
Zavařování je v plném proudu. Po jahodách, rybízu a meruňkách se zpracovávají mirabelky a brzy dojde na další ovoce. Jak jednoduše proměnit sklenici s džemem nebo kompotem na pěkný dárek? Máme pár rad.

Látka na víčko

Možná máte doma nějaký nepoužívaný závěs či ubrus. Může mít třeba někde skvrnu, nebo dokonce díru. Nic ale nebrání tomu nastříhat z takové odpadové látky klidně čtverce, které se budou hodit na ozdobení vrchu vaší marmelády. Aby se látka nepárala, stříhejte ji entlovacími nůžkami. Zubaté okraje látky budou působit ještě ozdobnějším dojmem. Látku na víčko přišroubujte pomocí sisalového provázku.

Unikátní etiketa

Jestliže chcete použít džem jako dárek, můžete zhotovit etiketu „na míru“ příjemce daru. Na počítači snadno vytvoříte nápis v kombinaci s fotografií. Babičky potěší snímek vnoučat sbírajících meruňky. Nadšeného vodáka třeba nějaká ta peřej. Nebo můžete vymyslet celý příběh o tom, jakou zázračnou moc vaše marmeláda má. Jinou variantou je převzít motiv, o kterém víte, že oslavence potěší. Když se trefíte do nálady příjemce, bude to vděčně přijato.

Malba na sklenici

Pokud máte doma barvy na sklo a někoho, kdo umí ovládat štětec, můžete se pustit do výzdoby, která bude provedena přímo na darované sklenici s džemem. Sklenice může působit opravdu pěkným dojmem. V kombinaci s pěkným kouskem látky přes víčko vytvoříte originální a chutný dárek.

Opředená sklenice

Možná, že nejste nadáni velkými schopnostmi, ale nechcete darovat jen obyčejnou sklenici. Vám bychom doporučili pořídit provázek vhodné barvy nebo provázek přírodní, natřít sklenici lepidlem a začít namotávat. Lepidlo by nemělo prosáknout na povrch, ale mělo by současně udržet provázek na místě. Začátek a konec si můžete pojistit izolepou. I na takovou sklenici se hodí pěkná etiketa a látka na víčko.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé skvosty Evropy. Nádherné ostrovy, na kterých letos nesmíte chybět

Věda & Vesmír

Obří velkoměsta se propadají do země pod vlastní váhou. Nové studie ukazují, jaká je jejich budoucnost

Bydlení

Někdo na smažené hranolky nedá dopustit. Výborné si je můžete připravit i zdravěji

Zavřít reklamu