Bezva triky s aviváží. Umí toho daleko víc, než jen provonět prádlo

 Ostatní 
29. března 2018 11:12 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Aviváž toho zastane v domácnosti daleko více Shuttertsock
Aviváž si lidé zvykli používat při praní, aby jim čisté oblečení hezky vonělo a bylo nadýchanější. Jenže to není vše, co aviváž dokáže. Tento přípravek se hodí v domácnosti i při zcela jiných činnostech.

Když aviváž smícháte s teplou vodou, získáte nečekaného pomocníka do domácnosti. Možná budete překvapeni, k čemu všemu se dá aviváž použít.

Přípravek na okna

Snad každá hospodyňka hledá způsob, jak umýt okna beze šmouh. Pořídit totiž přípravek, který to dokáže, je docela oříšek. Vyzkoušejte ale aviváž.

Stačí aviváž smíchat s teplou vodou a směsí okna vyleštit. Po nevzhledných šmouhách prý nebude ani památky. O dalších tricích, které vám usnadní mytí oken, jsme psali zde.

Čistič látek

Znáte to, stačí chvilka nepozornosti a hned máte oblečení ušpiněno. Ne vždy jdou ale skvrny dobře vyprat. Aviváž by v tom měla umět pomoci. Ještě před tím, než oblečení dáte do pračky, pokuste se flíček vydrhnout aviváží s teplou vodou. Skvrny pak jdou údajně podstatně lépe dolů. Totéž můžete aplikovat i na potazích v autě.

Zářivá podlaha i kachličky

Pokud se chystáte umývat zem a zjistíte, že vám zrovna došel váš oblíbený saponát na podlahu, nemusíte hned letět do obchodu. Výborně ho totiž nahradí i aviváž. Opět stačí aviváž smíchat s teplou vodou. Vaše podlaha bude nejen krásně vonět, ale hlavně jí dodáte ztracený lesk. Když aviváž smícháte s vodou v poměru 1:2, získáte také výtečný leštič do koupelny. Použít ho můžete nejen na kachličky, ale i vodovodní baterie.

Odstraňování tapet

Pokud jste už někdy strhávali tapety ze zdi dolů, víte, jak těžká a náročná práce to je. Aviváž vám přitom tuto nepříjemnou činnost značně usnadní. Udělejte si do rozprašovače směs aviváže a vody v poměru 1:1 a před odstraňováním starých tapet je touto směsí nastříkejte. Pár minut vyčkejte a můžete lehce a snadno tapety začít strhávat.

Zaseklý zip

Aviváž dokáže posloužit i při takové patálii, jako je zaseknutý zip na bundě nebo mikině. Obvykle se tento problém stane ve chvíli, kdy někam člověk obzvláště pospíchá. Přímo na zip kápněte trochu aviváže a zkuste zip zlehka rozepnout. Po chvíli by zaseknutí mělo díky aviváži povolit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná