Obtěžují vás doma pavouci? Zbavte se jich jednou provždy

 Ostatní 
02. prosince 2019 14:42 / Eva Vogelová
  9
📷
4 fotografie v galerii
Pravidelně uklízejte všechny pavučiny  Depositphotos
Okupují váš dům či byt pavouci a nemůžete se jich zbavit? Několik jich vyhodíte, ale další přicházejí? Někteří z nich se rádi vracejí dovnitř obzvláště v zimě. Inspirujte se, jak je jednoduše vypudit.

Předtím, než začnete na pavouky dělat různé pasti, uvědomte si, že jsou potřební. Chytají do svých sítí drobný hmyz. Díky pavoukům máte doma třeba méně malých mušek. Pokud se vám však opravdu protiví, nebo se jich dokonce bojíte, nešetřete s nimi.

Utěsněte všechny praskliny a vymeťte pavučiny

Nebude to jednoduchá práce, protože skulinek budete mít jistě doma nespočet. Musíte hledat ve zdech prasklinky, kudy by k vám pavouci mohli přijít a utěsnit je. Můžete je najít zejména u oken, dveří či ve spárách.

Poté, co upevníte všechny praskliny, se vrhněte na pavučiny. Když je budete pravidelně uklízet, zničíte tím pavoukům zázemí a časem je přestane bavit spřádat neustále nové sítě.

Omezte zejména venkovní osvětlení

Používáte venkovní osvětlení? V tom případě ho omezte na minimum. Pavouci sice nelezou za světlem, ale za potravou. Tou je pro ně drobný hmyz, který létá za světlem. Logicky se tedy pavouci také vypravují za světlem.

Když jste uvnitř domu, zatáhněte si po setmění záclony a závěsy, abyste minimalizovali průchod světla ven. Čím méně budete používat světla, tím méně k vám pavouci budou lézt.

Pavouci nemají rádi přírodní vůně

Pavouci nesnáší vůni eukalyptu a máty. Vytvořte si postřik, kterým je vypudíte. Pořiďte si vonný olej z eukalyptu nebo máty. Nakapejte několik kapek do rozprašovače a doplňte ho zhruba čtvrt litrem vody.

Do roztoku můžete ještě přidat malé množství octa. Ocet totiž také pavouci z duše nenávidí. Směs zamíchejte a postříkejte s ním veškerá místa, kde se objevují. Proces opakujte několikrát denně, aby zabral i na pavouky, kteří se u vás doma drží zuby nehty.

Pořiďte si odpuzovač pavouků

Ve specializovaných obchodech si můžete koupit odpuzovač pavouků. Funguje na principu ultrazvukových vln. Odradit by měl pavouky a další hmyz v prostoru zhruba třiceti metrů čtverečných.

Na větší prostor si budete muset pořídit odpuzovačů více. Neměly by nijak obtěžovat vás ani vaše zvířata. Dále čtěte: Co všechno v domácnosti dokáže jedlá soda?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Je krásnější než raketoplán. Radian One je nové vesmírné plavidlo budoucnosti

Zavřít reklamu