Holubi znečišťují svými výkaly prostředí. Vyžeňte je ze svého balkonu či parapetu
Holubi nejsou na většině pozemků vítáni. Dělají totiž nepořádek svými výkaly a ještě k tomu přenášejí nemoci. Holubí trus je plný plísní, parazitů a mikrobů. Může dokonce obsahovat i některé alergeny. Inspirujte se tipy, které vám zajistí, že vás už holubi obtěžovat nebudou.
Zasíťujte si balkon
Existují sítě z tenkých vláken, které téměř neuvidíte, ale holubi k vám už nevletí. Můžete s nimi zakrýt balkony, lodžie či terasy. Pokud vám nevadí, že se nebudete moci vyklonit ven, se sítěmi budete spokojeni a nijak vám nebudou překážet. Pokud však máte velké prostory, musíte počítat s tím, že to nebude levná záležitost.
Gelová vrstva
Pokud si nechcete své prostory zasíťovat, můžete využít speciální gelovou ochranu. Natřete s ní místa, kam holubi nejčastěji dosedají. Modrošedým ptákům se to samozřejmě líbit nebude. Namočí se do gelové vrstvy a odletí. Po nějaké době už nebudou chtít okupovat vaše prostory, protože jim lepivá hmota nebude příjemná. Postupně se na ni však přilepí prach či peří a budete ji muset často obměňovat.
Koření
Holubi nesnášejí koření. Můžete ho použít namísto speciální gelové ochrany. Koření nasypejte na místa, kam si často sedají. Měli byste ho smíchat. Vysypejte tam skořici, pepř či nové koření. Pokud tyto konkrétní druhy nemáte, nasypejte tam alespoň zatím koření, které najdete ve své domácnosti.
Atrapa dravce
Holubi se bojí dravců, utíkají před nimi. Můžete si na parapet či balkon k tomu všemu pořídit ještě atrapu ve tvaru dravce, která je vyděsí. Měli byste ji však čas od času přemisťovat, aby si na předmět nezvykli a nepřestali se ho bát. Dále čtěte: Kuny dokáží udělat na půdě pěknou paseku. Vyhnat je můžete osvědčenými způsoby.