Tablety do myčky vám pomohou s úklidem v celé domácnosti. Bělí, odmašťují i leští

Malý pomocník svede mnohem víc než mytí nádobí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
21. února 2021 10:54 / Depositphotos
  0   0
Zářivě bílé záclony, porcelán jako z alabastru, dokonale odmaštěná trouba. Výčet možností, jak využít tablety do myčky v domácnosti, je opravdu dlouhý. Vybrali jsme několik nápadů, které vás mohou inspirovat k dalším experimentům.

Malé šikovné kostky jsou korunovou záležitostí, ale jejich pomoc může být ve výsledku k nezaplacení.

Záclony zářící bělostí

Prvním tipem, který možná kdekoho překvapí, je využití tablet do myčky při praní prádla. Nemluvíme o běžném praní, ale o případech, kdy je potřeba vybělit záclony nebo odmastit utěrky. Právě ty často po praní zůstávají na omak nepoddajné. Když k nim ale před praním do bubnu přihodíte tabletu do myčky a zapnete na nejvyšší teplotu, budou vaše utěrky zase jako nové. Další výhodou je, že se tímto způsobem pročistí i samotná pračka.

Porcelánu vrací zašlý lesk

Porcelánové nádobí jako staré hrnky, talíře či vázy, možná ještě po babičce, po letech často vypadá zašle. Zkuste takové nádobí přes noc namočit do lavoru s tabletou do myčky rozpuštěnou v horké vodě. Do rána by měl porcelán získat svou někdejší krásu. Podobně můžete vyčistit špinavou zapékací mísu, se kterou si neporadila ani myčka. Nalijte do ní horkou vodu, rozpusťte jednu tabletu a po pár hodinách by měly i nejsilněji připálené zbytky povolit. Čtěte také: Myčka nemusí sloužit jen na nádobí. Dokáže vyprat i dezinfikovat.

Povolí i zažraná špína

Kašička z rozpuštěné tablety do myčky pomůže i s čištěním trouby, mikrovlnky nebo mastnými skvrnami na kachličkách za sporákem. Podobně můžete vyčistit i umyvadlo, vanu nebo toaletu včetně skrytých míst pod okrajem. Pokud budete pomocí tablet do myčky čistit cokoliv, co přijde do styku s jídlem, vždy to důkladně omyjte vodou.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu