Co zasadit na prázdné záhony v červenci

 Zahrada 
06. července 2017 07:24 / Bronislava Silná
  6
📷
3 fotografie v galerii
Různé saláty jsou vděčným druhem pro sázení v červenci Shutterstock
Sklidili jste první úrodu a přemýšlíte, co byste dali na prázdné záhony? Máme několik tipů, jak vaše zahrada může přinášet užitek i dál.

Nepěstujte stejný druh na stejném místě

Sklizeň a následný výsev byste měli využít ke změně plodiny. Pokud totiž pěstujete stejný nebo podobný druh na stejném místě, může se půda nadměrně vyčerpat a navíc tím lákáte škůdce, který má zájem o stejnou rostlinu.

Co zasadit

Nabízí se samozřejmě celá řada možností. Některé druhy ředkviček lze pěstovat celoročně, tak proč to nevyužít. Jen dbejte o dobrou zálivku, protože ředkvičky pak mají lepší chuť. Červenec je dobrým měsícem pro výsev modrých kedluben. Dozraje i raná mrkev. Ze všeho nejlepší je to měsíc pro pěstování různých druhů listového salátu. V září pak budete mít přehršel zeleniny. Nebudete mít hlávky, ale saláty k řezu budou skvělé. Pokud zasadíte polníček, budete ho sklízet i v zimě a v předjaří.

Neměli byste zapomenout na hrášek a keříčkové fazole, které stačí do podzimu dozrát a velmi obohatí váš stůl. Zejména fazolové lusky se výborně hodí jako zdravá příloha k masům. Tyto rostliny také obohatí půdu o dusík, který se bude příští rok hodit.

Můžete se též pustit do pěstování vodnice, která sice není tak populární, ale velmi vděčná a zdravá. Příbuzný se saláty je špenát a i on vyroste, protože má krátkou vegetační dobu. Zasaďte si i cibuli a budete mít výbornou svazkovou cibulku.

Můžete také pěstovat dvouleté květiny. Připravíte si je tak pro příští rok. A konečně poslední možností je osít volnou plochu směsí, která dodá půdě živiny a rostliny, které vyrostou, prostě zaryjete do záhonu. Budete tak mít připravenou půdu na další pěstování příští rok.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Oblíbenou Naďu Urbánkovou proslavily nejen její songy, ale i bitva o peníze s manželem

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

TitanAir: NASA představila vesmírné letadlo, které dokáže přistát na Titanu