Co zasadit na prázdné záhony v červenci

Různé saláty jsou vděčným druhem pro sázení v červenci
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
06. července 2017 07:24 / Shutterstock
  36   6
Sklidili jste první úrodu a přemýšlíte, co byste dali na prázdné záhony? Máme několik tipů, jak vaše zahrada může přinášet užitek i dál.

Nepěstujte stejný druh na stejném místě

Sklizeň a následný výsev byste měli využít ke změně plodiny. Pokud totiž pěstujete stejný nebo podobný druh na stejném místě, může se půda nadměrně vyčerpat a navíc tím lákáte škůdce, který má zájem o stejnou rostlinu.

Co zasadit

Nabízí se samozřejmě celá řada možností. Některé druhy ředkviček lze pěstovat celoročně, tak proč to nevyužít. Jen dbejte o dobrou zálivku, protože ředkvičky pak mají lepší chuť. Červenec je dobrým měsícem pro výsev modrých kedluben. Dozraje i raná mrkev. Ze všeho nejlepší je to měsíc pro pěstování různých druhů listového salátu. V září pak budete mít přehršel zeleniny. Nebudete mít hlávky, ale saláty k řezu budou skvělé. Pokud zasadíte polníček, budete ho sklízet i v zimě a v předjaří.

Neměli byste zapomenout na hrášek a keříčkové fazole, které stačí do podzimu dozrát a velmi obohatí váš stůl. Zejména fazolové lusky se výborně hodí jako zdravá příloha k masům. Tyto rostliny také obohatí půdu o dusík, který se bude příští rok hodit.

Můžete se též pustit do pěstování vodnice, která sice není tak populární, ale velmi vděčná a zdravá. Příbuzný se saláty je špenát a i on vyroste, protože má krátkou vegetační dobu. Zasaďte si i cibuli a budete mít výbornou svazkovou cibulku.

Můžete také pěstovat dvouleté květiny. Připravíte si je tak pro příští rok. A konečně poslední možností je osít volnou plochu směsí, která dodá půdě živiny a rostliny, které vyrostou, prostě zaryjete do záhonu. Budete tak mít připravenou půdu na další pěstování příští rok.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Věda & Vesmír

Překvapivé zjištění. Na pouštích, kde jsme si dosud mysleli, že nic neroste, prospívají miliony stromů

Bydlení

Jak umístit záchod do sklepa a na jiná místa, kde není klasický odpad potřebného průměru

Zavřít reklamu