Sucho dává keřům pořádně zabrat. Které vydrží extrémní počasí?

Zasaďte keř, který vydrží sucho
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
17. července 2018 10:07 / Shutterstock
  0   0
Většinu keřů extrémní parné podmínky vysilují a z toho důvodu hynou, najdou se však i takové, které sucho vyžadují. Na zahrádku si můžete pořídit rakytník i čimišník stromovitý.

Extrémně odolný vůči suchu je nevelký keř myrothamnus flabellifolius. Na žhnoucí paprsky slunce a úmorné horko je zvyklý, jeho domovem je totiž subsaharská Afrika. V těch největších parných dnech vypadá keř seschle, ale stačí několik minut deště a jako zázrakem se změní v krásně olistěný zelený keřík. Na zahradě se následně můžete pokochat keřem se vstřícnými drobnými listy a bezobalnými nenápadnými květy.

Vitamin C

Nízký stromek nebo keř v podobě rakytníku vám nabídne nejen krásnou podívanou, ale i zářivě oranžové plody s obrovským množstvím vitaminu C. Rakytník je velmi přizpůsobivý a je schopen růst a prospívat v téměř extrémně suchých podmínkách, nevadí mu vítr, nekvalitní půda ani neschůdný terén. Při dlouhotrvajícím suchu vezme zavděk občasnou zálivkou. Většina odrůd má trnité výhony, ale stále častěji se dají sehnat i odrůdy slabě trnité nebo zcela beztrnné.

Čimišník stromovitý je další suchu odolávající dřevinou. Pěstuje se jako opadavý stromek nebo keř, který je výrazný díky shlukům převislých, jasně žlutých květů. Beztrnná opadavá dřevina má v mládí silně chlupaté vzpřímené větve, starší rostliny jsou lysé. Jak oživit zahradu s motýlím keřem, jsme psali zde.  

Krásně zabarvené listy

Zasadit můžete i hustý keř s názvem ruj vlasatá. Poměrně dobře snáší sucho, ale naopak přelití a časté zamokření jí může dosti ublížit. Nejvíce ruji vlasaté vyhovuje teplá výslunná poloha. Čím slunnější stanoviště, tím lepší růst. Keř je však jedovatý a citlivým jedincům může způsobit podráždění pokožky. Z těchto důvodů je potřeba její výsadbu zvážit zvláště tam, kde se pohybují na zahradách děti, osoby citlivé, alergické a také domácí mazlíčci. Avšak tyto nedostatky, rostlina plně vynahrazuje svou krásou díky zabarvení listů.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Za rok člověk pozře až čtvrt kila mikroplastů. Nebezpečné částečky byly objeveny už i v pivu

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu