Nenechte záhony ležet ladem. Poradíme, co sázet v srpnu

 Zahrada 
19. srpna 2018 15:28 / Bronislava Silná
  2
📷
4 fotografie v galerii
Existuje zelenina pro celoroční pěstování Depositphotos
Suchopár posledních dní sice nevybízí k výsadbě, ale máte-li dobrý přístup k zásobám dešťové vody či k jiné závlaze, i v srpnu se můžete pustit do pěstování na prázdných záhonech. Poradíme, jak na to.

Uprázdněné záhony by bylo škoda nechat ležet ladem. Jen je dobré dbát na to, aby na záhony nepřišel stejný druh, aby se půda zbytečně nevyčerpávala. Je celá řada odrůd zeleniny, které lze pěstovat a obohatit tak svůj stůl o důležité vitaminy.

Saláty

Jednou důležitou a velmi zdravou zeleninou, kterou můžete zasadit i v srpnu, je salát. Jen si při výběru odrůdy musíte dát pozor, aby byla určena pro celoroční pěstování. Zkoušet můžete třeba odrůdy Jupiter, Mars, Saturn či Maršálus, Merkurion nebo Medim. Doporučuje se roketa, která bude k dispozici za pouhých šest týdnů. A ještě teď máte poslední příležitost k výsevu známého polníčku.

Špenát a ředkvičky

Špenát a ředkvičky jsou dalším nenáročným druhem zeleniny, který lze vysévat i v tuto dobu a můžete očekávat úrodu. Přitom je čas do konce srpna. Sklízet se totiž dá i při projevech prvních mrazíků. Ale ředkvičky budou jistě dřív. Platí stejné doporučení – odrůda musí být určena pro celoroční výsev.

Vodnice

Dá se pěstovat i tato příbuzná ředkvičky. Vodnice je velká a je samozřejmě náročnější na pěstování. Potřebuje dobře propracovanou půdu a musíte počítat s tím, že její vegetační doba je asi osmdesát dnů.

Exotika

Vyzkoušet můžete i různé exotické štiplavé bylinky. Třeba mizuna – čínská hořčice je k dispozici už asi 30 dnů po výsevu. Sklízet se totiž dají už mladé listy a přidávají se do salátů, kde skvěle chutnají a navíc jsou i zdraví prospěšné.

Cibule

A klidně zasaďte i sazečku, pokud vám zbyla a vypadá, že by mohla vzejít. Nedočkáte se velkých cibulí, ale použít se přece dá i ta mladá. Zelené části cibule skvěle chutnají i vypadají.

Pokud už máte vše zasazeno, může se vaše pozornost přesunout třeba k zavlažování zahrady, kde můžete využít nápady popsané zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Rusové po šedesáti letech končí s raketami typu Proton. Jsou nespolehlivé

Zavřít reklamu