Zbyl vám na zahradě pařez? Tento kus dřeva vám může udělat ještě velkou parádu

 Zahrada 
25. července 2019 19:34 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Vytvořte z pařezu originální dekoraci Depositphotos
Pařez, který vám zbyl po stromu, nemusíte vůbec pracně likvidovat. Zkuste jej využít tak, aby se stal součástí vaší zahrady. Můžete z něj vytvořit třeba originální truhlík.

Zlikvidovat zbytky po stromu dá skutečně hodně práce. Buď jej můžete pracně dolovat ze země, anebo to zkusit chemickou cestou a lít do něj chemikálie, aby jej co nejvíce zlikvidovaly. A ta zrovna neprospívá půdě, ani životu v ní. Co to ale udělat zcela jinak a využít jej k dalším účelům?

Rozkvetlý záhon

Nejčastěji se pařez dá uplatnit jako nádoba na květiny. Pro výsadbu můžete použít prakticky jakékoliv zahradní květiny. Ty můžete zasadit přímo do něj, anebo použít vyjímatelnou nádobu. Sadit do něj květiny můžete rok co rok, dokud se sám nerozloží či nerozpadne.

Zahradní stolek

Jestliže je pařez ještě zdravý a dostatečně vysoký, využijte jej třeba jako malý zahradní stolek. Stačí, když k němu připevníte vhodnou stolovou desku, která bude ladit s barvou dřeva pařezu, a máte nový kus zahradního nábytku doslova za pár korun. A k tomu vám ještě zbývá dodat stylové posezení. Co jej tak opět vlastnoručně vyrobit, tentokrát třeba ze staré vany? Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Záhon hub

Milujte houby? Pařez je ideální pro pěstování třeba václavek nebo zdravé hlívy ústřičné. Podhoubí si můžete koupit, a později se můžete těšit z bohaté úrody této velmi zdravé houby. K pěstování hlívy z podhoubí jsou nejvhodnější listnaté stromy jako vrba, jabloň, bříza, ořešák, topol, osika nebo jasan.

Domeček pro skřítky

Máte-li malé děti, vyrobte jim z pařezu malý lesní domeček pro víly nebo skřítky. Kolem něj si mohou samy vysadit miniaturní lesní zahrádku. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se pařezu a hlavně na dlouhou dobu zabavíte především vaše ratolesti. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Aňa Geislerová jako prezidentka Česka. V Čaputové prý inspiraci nehledala

Styl

Původ pověry o svatbách v máji i nové trendy šatů pro nevěsty odhalila majitelka svatebního salonu

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu