Hola hola, váš trávník vás volá!

Mít na jaře hustý zelený koberec je snem každého zahrádkáře
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
12. září 2019 12:28 / Depositphotos
  0   0
I když váš trávník už tolik neroste, potřebuje i přesto péči. Je potřeba ho provzdušnit a dosévat holá místa. Jak to vše správně udělat?

Září je ideální doba, kdy můžete napravit to, co vám v létě napáchalo sucho a slunce na vašem trávníku. Pokud se budete držet následujících rad, budete se příští rok těšit z krásného zeleného koberce. 

Rychle dosejte

Dny jsou ještě stále teplé a také přibývá srážek. Takže je ideální doba dosít holá místa. Navíc díky vlhku vám nový trávník bude velmi rychle klíčit, a také jej nebude potřeba tolik zalévat. V tuto dobu již omezte sečení s mulčováním pokosené hmoty, protože zvýšená vlhkost a ranní rosy by napomohly hnilobě v trávníku, která stojí za tvorbou nepěkných hnědých skvrn na ploše. Posečenou trávu dejte buď do kompostu nebo jí přikryjte záhony.

Vyčistěte trávník

Aby se vašemu trávníku dobře dýchalo, je potřeba jej pravidelně provzdušňovat vertikutátorem a odstranit travní plsť. V trávníku se totiž během celého roku usazují zbytky nevysbíraného porostu a také zaschlá stébla. Časem se tak vytvoří neprodyšný krunýř, který trávník dusí a zamezuje mu přísun živin. A to bývá častá příčina toho, proč nemáte před domem pořádně hustý koberec.  

Založte si i nový trávník 

Září je nejenom ideální období pro dosívání, ale také pro zakládání nových trávníků. Je-li váš trávník řídký, přistupte k jeho přísevu. Při středním poškození můžete použít travní směs regenerační, u silného poškození a výskytu prázdných míst použijte travní směs použitou při založení trávníku. Holá místa pod stromy, kde se trávníku nedaří, můžete dosít pachysandrou. Ta vám vydrží krásně zelená i během zimy, navíc vám pomůže zlikvidovat plevel. Více o této rostlině jsme psali zde.

Nezapomeňte na hnojivo

Posledním krokem je hnojení. Bez něj by se trávník špatně zacelil. Zatímco na jaře se používá dlouhodobě působící hnojivo a na něj lehký posyp křemičitým pískem, pro podzimní hnojení je potřeba sáhnout po prostředku, který je bohatý  na draslík.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Věda & Vesmír

Každý rok spadne na Zemi 5 200 tun mimozemského prachu

Bydlení

Klíč k úspěšnému pěstování záleží na kvalitě substrátu. Podle čeho se řídit a jak vybrat tu...

Zavřít reklamu