Ničí vám zahradu divočáci? Vyrazte proti nim do boje

Zahrada po řádění divočáků
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
11. září 2019 17:12 / Internet
  10   5
Při příchodu na zahradu se vám naskytl pohled na zpustošený pozemek, který si vzali do parády divočáci? Zkuste jim v nájezdech, při kterých zničí celou úrodu, zabránit. Vyrazte do boje s vysokým plotem a odpuzovačem.

Základním pilířem pro ochranu zahrady by měl být kvalitní plot. Důležité je, aby ho už na první pohled vnímali jako překážku. Pokud se vám to podaří, raději rovnou půjdou o zahradu dál.

Vyvarujte se menším plotům, některá zvířata si s ním totiž lehce poradí. I když na to nevypadají, s rozběhem dokáží jakkýkoliv menší plot hravě překonat. Z toho důvodu volte vyšší ploty a počítejte také se zděnou podezdívkou. Tím zabráníte, aby se divočáci nepodhrabali pod plotem. Plot udělejte z pevného materiálu nebo z masivního dřeva. V určitých případech je však zahrada obrovská a řešení nového plotu by vyšlo na značnou částku peněz, z toho důvodu vyzkoušejte odpuzovadla.

Pomůže i pěna

Speciální odpuzovadla v podobě pěny lze sehnat v různých kombinacích, nejčastěji narazíte na část pachu vlka, medvěda a člověka. Díky působení UV záření se z pěny postupně uvolňuje zápach z kombinace zvolených složek. Stačí, když okolo pozemku do země zatlučete několik kůlů dřeva a aplikujte na ně pěnu. Nepříjemný zápach se bude postupně uvolňovat a divočáky odradí. Pěnu je však nutné aplikovat minimálně dvakrát ročně. Výrobek seženete zhruba za pět set korun.

Kombinace pachu a zvuku

Ideální je zkombinovat nepříjemný zápach spolu se zvukem, zvýšíte tím šance v boji proti divočákům. Pomůcku si zvládnete vyrobit i sami. Budete potřebovat hůl v délce 2,5 až 3 metry a pruhy hliníkové fólie v rozměru 15 centimetrů na šířku a 65 centimetrů na délku. Pomocí provázku přidělejte pruhy na hůl, zabodněte do země a na hůl aplikujte pěnu. Samotné hliníkové pruhy lze pověsit na stromy nebo i na keře. Jak vypudit krtka ze zahrady, jsme psali zde.

Ultrazvukový plašič

Pokud máte v plánu do ochrany zahrady investovat, pořiďte si ultrazvukový plašič, který zajistí, že budou divočáci trvale obtěžováni ultrazvukovými signály plašiče a v krátkém čase opustí chráněný prostor. Lze pořídit variantu přístroje napájeného elektrickým proudem i pomocí baterie. Vždy záleží na možnostech, které máte. Dosah plašiče je okolo třinácti metrů. Přistroj se dá sehnat za částku převyšující tisíc korun.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Věda & Vesmír

Události kolem UFO v Roswellu z roku 1947 nebyly dosud vysvětleny

Bydlení

Jak vybrat dřevěnou podlahu, aby vám dělala parádu a dobře sloužila

Zavřít reklamu