Únor na zahradě. Mírná zima urychluje přípravu na start jarní sezony
Tento čas je vhodný zejména pro papriky, stejně jako kořenovou zeleninu.
Brzkým výsevem získáte náskok
Pokud není v únoru půda promrzlá a teploty se začnou šplhat lehce přes nulu, je na čase zavítat do obchodu pro semínka kořenové zeleniny. Výsev mrkve a kořenové petržele je v tomto období ideální, protože tyto druhy klíčí velmi dlouho a brzkým výsevem získá pěstitel pár týdnů náskok. Pokud máte naopak v záhonech mrkev od podzimu, je vhodný čas pro její překrytí netkanou textilií, a to zejména ve druhé polovině měsíce.
Čas pro papriky a ředkvičky
V únoru začínáme také s výsevem zeleninových paprik, a to do specializovaného a hlavně kvalitního výsevního substrátu nebo agroperlitu. Odtud následně putují rostlinky pěkně po jedné do sadbovačů či kontejnerků. A můžete se pustit také do výsevu rajčat nebo cibule.
Rovnou ven, nejlépe do studeného pařeniště, pak mohou putovat semínka ředkviček, které jsou pro toto počasí doslova stvořené, a ani případný mráz je rozhodně nemůže zastavit. Takto brzy vypěstované plody jsou navíc plné vitaminů a minerálních látek.
Prořez větví
Svou pozornost si zaslouží také stromy, u kterých ke konci měsíce začneme s prořezem. Ten se týká zejména větví ovocných stromů, které jsou nemocné, poškozené nebo brání růstu dalších částí. Na konci února se můžete také pustit do prořezávání vinné révy.
Starší stromy, které plodí peckoviny, je možné už v těchto dnech také začít roubovat. Je však potřeba dbát na to, aby se na kmenech stromů netvořila ledová námraza. Pokud je suché počasí, důkladně zalijeme jehličnany a stálezelené listnáče. Čtěte také: S vyséváním zeleniny nemusíte čekat, pořiďte si pařeniště.