Víte, co je šifonér?

 Dům 
24. března 2017 18:52 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Místo pro všechno. Shutterstock
Šifonér je už málo používaný výraz pro skříň, komodunebo prádelník. Jedná se o stylový kus nábytku s větším množstvím zásuvek. Některé zdroje udávají, že správný šifonér jich má mít minimálně sedm. Nemusejí být nutně stejně veliké, jejich čela ale většinou doplňují praktické úchyty.

Pravý šifonér totiž určitě nezakoupíte v nějakém z obchodních domů. Pro starý, originální a opravdu hodnotný kousek si budete muset zajít do některého starožitnictví.

Například v předsíni může taková komoda sloužit jako elegantní botník. Četné šuplíky pak mohou ukrýt řadu drobností, které sice chcete schovat před zvědavými oky návštěv, ale chcete je mít po ruce.
Stejně tak se však šikovná komoda jistě neztratí v dětském pokoji. Rovněž tam totiž přijde velké množství šuplíků a další úložný prostor více než vhod. Komodu však lze úspěšně použít v každé místnosti a snad ke každému účelu. Chce to jen trochu fantazie.

Šifonéry jsou dnes k dostání v mnoha různých stylech. Prodávají se kousky, které skvěle doplní moderní interiér, ale krásné a velmi originální jsou šifonéry v retro, vintage či orientálním stylu. Díky pestré nabídce modelů můžete šifonéry skvěle zakomponovat do jakékoliv místnosti, přesně podle vašeho vkusu. Nezapomeňte, že takovéto designové kusy nábytku by měly ladit s ostatním vybavením interiéru. Mohou být také výrazným prvkem, který by však neměl působit rušivě. Jedině tak se stanou vkusným a obdivovaným kouskem každého interiéru. Kromě úložného prostoru mohou šifonéry sloužit také jako plochy pro umístění sošek, fotografií či jiných dekoračních předmětů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu