Zbavte se hmyzu v domácnosti i bez toxinů. Rybenky, mravenci i moli budou minulostí

 Dům 
01. května 2017 12:20 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Víte, jak chytit do pasti rybenky, abyste se jich mohli zbavit? Repellent guide
Vyhnat hmyz z našeho domova může být obtížné. Jednou z možností jsou samozřejmě insekticidy. Ty jsou ale mnohdy založené na jedovatých chemikáliích. Můžeme si poradit i bez nich?

Máme několik tipů, jak se hmyzu v domácnosti zbavit i bez toxinů. Budou ale fungovat, pokud máte s hmyzem spíše menší, stále ale přetrvávající a otravný problém. Pokud nám doma hrozí zamoření, je lepší uchýlit se k radikálnějším metodám, nebo si na pomoc přivolat profesionálního deratizátora.

Pokud v kuchyni potkáváte mravence, je to ze dvou důvodů. Máte doma škvíry, kterými se snadno dostanou dovnitř a neuklizené zbytky jídla. Jestli se mravenců chcete zbavit, uchovávejte rozbalené potraviny mimo lednici ve vzduchotěsných nádobách. Nezapomeňte také udržovat v čistotě dřez a nenechávejte špinavé nádobí dlouho stát na lince. Potom ještě všechny škvíry, kterými by se mohli dostat dovnitř, posypte skořicí. Mravenci ji nesnáší.

Jestli máte problém s rybenkami. Můžete je chytit do pasti a zbavit se jich. Stačí z vnější strany polepit nějakou skleněnou nádobu krycí, lepící páskou a dovnitř vložit nějaké cereálie nebo mouku. Rybenky budou schopné díky pásce vlézt dovnitř, ale ven se kvůli klouzavému povrchu skla nedostanou.

Moly zase odpuzuje levandule. Nejlepší je nakoupit ji čerstvou a rozmístit ji po bytě v prodyšných sáčcích. Skvěle funguje umístit je do skříní a šuplíků.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu