Zbavte se hmyzu v domácnosti i bez toxinů. Rybenky, mravenci i moli budou minulostí

Víte, jak chytit do pasti rybenky, abyste se jich mohli zbavit?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
01. května 2017 12:20 / Repellent guide
  12   0
Vyhnat hmyz z našeho domova může být obtížné. Jednou z možností jsou samozřejmě insekticidy. Ty jsou ale mnohdy založené na jedovatých chemikáliích. Můžeme si poradit i bez nich?

Máme několik tipů, jak se hmyzu v domácnosti zbavit i bez toxinů. Budou ale fungovat, pokud máte s hmyzem spíše menší, stále ale přetrvávající a otravný problém. Pokud nám doma hrozí zamoření, je lepší uchýlit se k radikálnějším metodám, nebo si na pomoc přivolat profesionálního deratizátora.

Pokud v kuchyni potkáváte mravence, je to ze dvou důvodů. Máte doma škvíry, kterými se snadno dostanou dovnitř a neuklizené zbytky jídla. Jestli se mravenců chcete zbavit, uchovávejte rozbalené potraviny mimo lednici ve vzduchotěsných nádobách. Nezapomeňte také udržovat v čistotě dřez a nenechávejte špinavé nádobí dlouho stát na lince. Potom ještě všechny škvíry, kterými by se mohli dostat dovnitř, posypte skořicí. Mravenci ji nesnáší.

Jestli máte problém s rybenkami. Můžete je chytit do pasti a zbavit se jich. Stačí z vnější strany polepit nějakou skleněnou nádobu krycí, lepící páskou a dovnitř vložit nějaké cereálie nebo mouku. Rybenky budou schopné díky pásce vlézt dovnitř, ale ven se kvůli klouzavému povrchu skla nedostanou.

Moly zase odpuzuje levandule. Nejlepší je nakoupit ji čerstvou a rozmístit ji po bytě v prodyšných sáčcích. Skvěle funguje umístit je do skříní a šuplíků.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu