Zkrášlete si zahradu barevnými tulipány. Jak na jejich pěstování?

Nejznámějšími cibulovinami jsou tulipány
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zahrada 
12. května 2017 09:25 / Shutterstock
  0   2
Jaro snad už konečně převezme od zimy žezlo! Málokterá skupina květin v tomto období předčí krásu cibulovin. Vysaďte si je na zahradě také a kochejte se krásnými barvami. Květiny můžete pěstovat v záhoncích, na trávníku, ale i v nádobách.

Cibuloviny se vyskytují v různých klimatických podmínkách. Přesto jsou velmi přizpůsobivé, takže jejich pěstování je poměrně jednoduché. Důležité je, aby byla půda dobře odvodněná. Cibuloviny sice potřebují vláhu, ale nemají rády až příliš vlhko.

Ideální zemina je lehčí a propustná. Výjimkou jsou bledule, které mají raději mírně jílovitou zem. Prostor pro sazení vyberte světlý, vyšší cibuloviny jako třeba tulipán není vhodné vystavovat větru, aby se nepolámaly.

Cibuloviny by se měly pěstovat ve skupinách. Samotné se totiž rychle rozmnožují. Některé lze použít pod listnaté stromy, jiné na trávník. Všechny se ale hodí do záhonu nebo v kompozicích. Péče není nikterak náročná. Když je jaro suché, je potřeba zalévat.

Existuje mnoho druhů květin, které se řadí mezi cibuloviny. Nejvíce známé jsou tulipány, narcisy, hyacinty, krokusy, ale i gladioly, jiřiny, brambořík, ocúny a další. Nejlépe se budou vyjímat právě na zahradě, kde si můžete udělat pestré a barevné záhony.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Věda & Vesmír

Každý rok spadne na Zemi 5 200 tun mimozemského prachu

Bydlení

Klíč k úspěšnému pěstování záleží na kvalitě substrátu. Podle čeho se řídit a jak vybrat tu...

Zavřít reklamu