Chraňte se s předstihem před komáry! Pořiďte si sítě do oken!

 Dům 
19. května 2017 12:15 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Díky síti v okně nebudete plácačku potřebovat. Internet
Pomalu, ale jistě se blíží období, kdy nám klidný spánek bude rušit bzučení komárů a ráno se budeme probouzet se štípanci! Nenechte si noc znepříjemnit otravným hmyzem a do domácnosti s předstihem nainstalujte okenní sítě!

V první řadě je potřeba okno pečlivě změřit. Následně si můžete nechat sítě vyrobit na zakázku, nebo ji koupit v obchodě v požadované velikosti. Pokud jste se rozhodli pro první možnost, připravte se na to, že si připlatíte. Výhodou však je, že tato služba většinou zahrnuje i instalaci sítě, takže to budete mít téměř bez práce.

Pokud se do instalace pustíte sami, zabere vám to trochu více času, ale na druhou stranu ušetříte. Nejsnadnější instalaci nabízejí sítě se suchým zipem. Pásku se suchým zipem přilepíte na okenní rám, plachtu pak snadno upevníte pomocí druhé pásky suchého zipu. Některé druhy sítí můžete dokonce odklopit a například zalít květiny na okenním rámu. Pásku tam nemusíte mít celoročně. Na zimu ji jednoduše odejmete a samotnou plachtu vyperete a znovu vytáhnete, až s příchodem jara.

Další možností jsou pevné sítě proti hmyzu. Na trhu se setkáte většinou s rámem, který se vyrábí z lehkého hliníku. Rám jde nalakovat do mnoha odstínů barev. Není problém sehnat na zakázku jakoukoliv velikost. Pevné sítě jsou vhodné do většiny oken, další jejich výhodou je snadná montáž, dlouhodobá životnost a jejich cena je poměrně nízká.

JAKOU BARVU?

Na závěr stačí vybrat vhodnou barvu a je hotovo. Obchodníci prodávají převážně černou nebo průhlednou plachtu. Pokud chcete, aby okno bylo neprůhledné a nikdo vám nenakukovat z ulice do bytu, použijte průhlednou plachtu. Naopak černá je v okně téměř neviditelná.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Domácí kyslíková terapie je snadnou cestou ke zlepšení stavu pleti

Dům a zahrada

Kdo chce mít na jaře krásný trávník, musí se v zimě vyvarovat časté chyby a navíc jej v únoru správně...

Zavřít reklamu