Tipy, na domácí přípravky, které odpuzují kočky

Nechcete, aby se vám kočky procházely v květinových záhoncích? Vyrobte si kočičí repelent!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
22. května 2017 12:08 / internet
  0   0
Jeden z nejčastějších problémů, které můžete s vaším kočičím mazlíčkem mít, je, že vám buď škrábe nábytek, nebo čůrá kam nemá. Těmto nešvarům se dá snadno zabránit jednoduše vyrobenými domácími přípravky.

Svému domácímu mazlíčkovi chceme pouze zabránit, aby chodil na určitá místa, nechceme mu ublížit. Návody lze použít také, když kočky nemáme a nechceme, aby nám ty cizí chodily na zahradu.

Každá kočka je jiná, možná proto bude potřeba vyzkoušet alespoň dvě různé varianty, než najdeme to pravé řešení. Průměrná kočka má čtyřicetkrát víc čichových buněk než člověk. Proto jsou citlivé na pachy, které jim nevoní. Mezi ně patří například levandule, pepř nebo pomeranč.

Smíchejte jeden díl esenciálního oleje jakékoliv zmíněné vůně s třemi díly vody, nalejte do láhve s rozprašovačem a pořádně zamíchejte. Postříkejte směsí místa, kterým chcete, aby se kočky vyhýbaly.

Jinou metodou je vymačkat půl citrónu do půl litru vody a přidat asi dvanáct kapek eukalyptového oleje. Eukalyptus odpuzuje několik druhů zvířat včetně koček. Pokud máte problém s tím, že váš záhonek používají kočky od sousedů jako záchod, můžete zkusit nasypat do nich hrst sušeného rozmarýnu nebo levandule.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nizozemsko v Karibiku? Zkuste pohádkový ostrov Bonaire

Věda & Vesmír

Lidé z oblasti Bornea mají unikátní schopnosti. Speciálně vyvinuté geny je odlišují od ostatních na...

Bydlení

Umýt žaluzie je občas potřeba. Jak si jejich čištění zjednodušit?

Zavřít reklamu