Tipy pro pěstování lilku

Jak docílit krásných, lesklých lilků?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
20. května 2017 12:04 / internet
  2   0
Chcete se pustit do pěstování lilku, ale nevíte, jak s tím nejlépe začít? Zde je několik tipů, abyste měli zaručeno, že se vám během léta urodí lilky, které nejen dobře vypadají, ale také výborně chutnají!

Důležité je udělat vše správně už na začátku. Nejprve zvolte vhodné místo, kde lilek zasadíte. Vyberte takové, kde bude mít alespoň deset hodin přímého slunečního světla. Dále dbejte na umístění. Zkuste je zasadit do vyvýšených záhonků nebo květináčů, které se na jaře rychleji zahřejí. Při sázení nechávejte mezi jednotlivými rostlinami alespoň půl metrové mezery, aby měla každá dostatek místa. Půda, do které lilky sadíte, by neměla být příliš kyselá ani zásaditá.

Nezapomeňte na mulčování a starejte se o prostor kolem rostlin, aby v něm nerostl žádný plevel. Použijte podporu, aby stonky nepolámal silný vítr nebo příliš těžké plody, které časem narostou.

Ujistěte se, že vaše lilky dostanou alespoň litr až dva litry vody týdně. Až začnou rostliny kvést, začněte používat víc tekutého hnojiva. Aplikujte jej v měsíčních intervalech. Žádné prořezávání potřeba není. Pouze odstraňujte seschnuté listy.

Lilky můžete začít sklízet, až se jejich slupka začne lesknout. Kdyby slupka začala být matná, plody by mohly chutnat nahořkle.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte Provence. Kraj levandule a umělců vás okouzlí dechberoucí krásou

Věda & Vesmír

Za pomoci speciální ponorky vědci objevili dosud neznámý proces, který výrazně otepluje oceán

Bydlení

Tři ingredience, které zatočí s mastnotou, zaschlými nečistotami i připáleninami

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu