Zkuste pracovat ve stoje, s bolestmi zad pomůže výškově nastavitelný stůl

 Dům 
15. prosince 2014 04:54 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Práce ve stoje nás nutí stát rovně a nekroutit si záda, což svědčí zdraví celého těla. Sit2Stand
U nás zatím praxe střídání sezení a stání u práce není příliš obvyklá, třeba v Německu nebo ve Skandinávii se ale tahle praxe zavedla už v mnoha kancelářích a proniká i do domácností, protože hodně lidí dnes pracuje doma u počítače.

Lidské tělo není uzpůsobené na dlouhé hodiny sezení, trápí nás tedy civilizační neduhy – bolesti zad, kyčlí a kolenou jsou už dobře známé, dlouhodobé sezení u práce je ale také příčinou potíží se žaludkem a chronické bronchitidy.

Řešení je přitom docela jednoduché – střídat sezení a stání. K tomu ovšem potřebujeme stůl, který se dá snadno výškově upravit, aniž bychom z něj museli všechno odklidit a zase nastěhovat.

Až si tedy budete plánovat zařízení domácí pracovny, poohlédněte se po takovém moderním výškově nastavitelném stole. Na trhu jsou dovozové, ale cenově přijatelnější domácí výrobky.

Jak to funguje? Výsuvné nohy mají několik poloh, které si naprogramujete na výšku, která vám vyhovuje pro sezení i stání. Tyto polohy pak jednoduše měníte pomocí tlačítka – žádné složité ovládání na kličku, jak tomu bylo u starých výškově nastavitelných stolků, které se prodávali hlavně do malých místností, abyste je mohli používat jako konferenční a jídelní.

Dnešní výškově nastavitelný stůl je stůl pracovní, vybavený moderní technologií, takže nohy se nastavují automaticky, bez tvrdého dorazu. Úprava výšky nevyžaduje žádnou námahu ani neohrozí rozdělanou práci na stole.

Při práci ve stoje se lépe prokrvuje celé tělo, nekroutíte si záda, při správně nastavené výšce pracovní plochy máte při práci na počítači pohodlně opřené ruce. V sedě bychom neměli pracovat déle než dvě hodiny denně. Máte strach, že vás ze stání budou bolet nohy? Pak si na nějakou dobu prostě pracovní desku snížíte a sednete si.

Zejména pro dámy má takový stůl ještě jedno plus – při práci ve stoje se účinněji spalují kalorie a formuje se postava, zejména nohy, hýždě a břišní svaly. Takže pracujete a zároveň si dopřáváte zdravotní tělocvik.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu