Živý oheň z krbu na biolíh je dekorací pro každý interiér

 Dům 
14. prosince 2014 04:20 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Bio-krb místo obrazu nebo také jako optický předěl prostoru, v každém případě krásný dekorativní předmět do každého interiéru. lihovekrby.webnode.cz
Krby a krbové vložky se znovu zabydlely v rodinných domcích, pronikly dokonce i do luxusní bytové výstavby. Do starších domů a bytů se ale instalují dost obtížně. Pokud se chcme těšit z živého ohně, je tu řešení – krby na biolíh.

Může to být krásný vánoční dárek do bytu, který už letos opravdu prosvítí vaše sváteční dny. Krb, krbová vložka, krbová kamna – to vše by mělo plnit svůj hlavní účel, to znamená přinášet našemu domovu přívětivé teplo. Z pohledu do za sklem uzavřeného ohně se ale v poslední době stala také tak trochu móda.

Nahrává jí příklon k různým teoriím, podle nichž bychom při zařizování interiéru měli myslet na umístění živlu vody a živlu ohně v bytě. Také oblíbená metoda feng-shui mluví o harmonii živlů v našem domově a o vlivu ohně na rozhodování i nálady. Zatímco svíčka vám brzy vyhoří, potěšení z ohně v krbu je trvalé – tedy pokud si zatopíte.

Možná nechcete krbem řešit vytápění, přesto se vám tento prvek v interiéru líbí. Pak si můžete pořídit poměrně nedávnou novinku – designový krb na biolíh. V nabídce jsou minikrbíky, které si postavíte na stůl, ale i velké krbové vložky. Velkou výhřevnost nemají. Nad těmi malými si možná ohřejete ruce, ty velké mohou mírně přitopit v místnosti třeba za chladnějšího letního večera, v zimě ale slouží hlavně jako dekorace.

Pro ozdobu obývacího pokoje se krby na biolíh hodí opravdu velmi dobře. Oheň za sklem lahodí každému interiéru. Moderní střízlivý plamínky proteplý a zútulní, ke klasickému mírně staromilskému prostě neodmyslitelně patří.

Krby na biolíh jsou stojací, na stůl nebo na skříňku, ve velikosti trochu větší aromalampy, jsou ale i velké, které se dají zabudovat do stěny a vypadají pak jako pravý krb.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Oblíbenou Naďu Urbánkovou proslavily nejen její songy, ale i bitva o peníze s manželem

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte