Zapomněli jste koupit adventní kalendář? Ještě ho zvládnete vyrobit sami

 Ostatní 
11. prosince 2014 05:14 / redakce
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zabalené dárečky můžeme rozvěsit třeba na zábradlí schodiště mimibazar.cz
Možná jste to nestihli, neobjevili jste v obchodech to, co by se vám opravdu líbilo, nebo patříte k lidem, kteří nepreferují kupovanou čokoládu leckdy pochybné kvality. A počátek adventu už je tady. Nezoufejte, adventní kalendář dokážete vyrobit sami. Vlastnoruční výrobek z domácích zdrojů může být navíc opravdu originální!

I když se situace na našem trhu s cukrovinkami přece jen postupně lepší, kvalita čokolády v adventních kalendářích nebývá právě excelentní. Přesto stěží najdeme dítě, které by po tomto radostném způsobu čekání na den, kdy konečně bude nadělovat Ježíšek, netoužilo. S trochou fantazie pro ně můžeme ještě na poslední chvíli vyrobit pravý originál, a navíc ho naplnit tím, co považujeme opravdu za zdravé a vhodné, třeba sušeným ovocem, oříšky, domácími perníčky nebo kvalitními čokoládovými bonbóny.

Drobnosti stačí zabalit do malých balíčků nebo jimi naplnit obálky či sáčky, které mohou klidně být i papírové. Podle svého vkusu je obarvíme, polepíme a přizdobíme mašličkami a drobnými motivy. Vystačíme si však i s vánočními motivy, vystřiženými z tvrdé čtvrtky a ozdobenými podle svého vkusu, jako jsou hvězdičky, srdíčka, stromečky, komety, hříbečky…Denní dárečky v papírovém sáčku k nim snadno připevníme ze zadní strany kancelářskou sešívačkou.

Pokud nám přece jen zbývá trochu více času, můžeme ušít sáčky z pestrobarevných zbytků látek. Jak a do čeho je uspořádáme, v tom už se fantazii meze nekladou. Jestliže si na šití netroufáme, nic se neděje. Adventní drobnosti stačí do malých látkových „klůcků“ zabalit a pevně zavázat stužkou nebo třeba zbytky pletací příze.

Dárečky, očíslované od 1 do 24, klidně můžeme jen vkusně naaranžovat do malého košíčku, na proutěnou ošatku nebo z nich vytvořit ozdobnou zahrádku v květináči s vánoční hvězdou.

Využít můžeme i obyčejnou korkovou nástěnku, na niž obálky snadno připíchneme. Stačí potáhnout ji vánočním papírem nebo vytvořit koláž z obrázků. Pokud jsou děti malé a špendlík pro ně není bezpečný, stačí na nástěnku tavnou pistolí nalepit kolíčky, a obálky pak jimi přichytit.

Balíčky na stuhách různé délky můžeme zavěsit prakticky kamkoli a na cokoli, efektně vypadá třeba smrková větvička. Vystačíme ale i s jakýmkoli barevným špagátkem, který naranžujeme v i interiéru podle svého vkusu, třeba na zábradlí schodiště. Určitě „zabodují“ i na klasickém dřevěném šatním ramínku, které přizdobíme šiškami či obrázky, nebo zavěšené na jakékoli tyčce.

Z dárečků a barevného papíru můžeme vytvořit i velké bonbony, které snadno přichytíme tavnou pistolí na polystyrenový či slaměný věncový korpus, nebo třeba přímo k adventnímu věnci.

Rychlý adventní kalendář v duchu tradičních Vánoc snadno vyrobíme i z očíslovaných domácích perníčků, napíchaných na špejlích. K jejich uspořádání nám bude stačit keramický květináč, který vyplníme ořechy a sušeným ovocem.

Dalším překvapením, které děti určitě potěší, je tajemný vánoční les. Ze čtvrtky snadno vyrobíme kužely, které představují stromečky. Obarvíme je nazeleno, očíslujeme, přizdobíme třeba flitry ze staré společenské kabelky a sladkosti nebo malé hračky pod ně schováme.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu