Tužka s gumou. Neobyčejný pomocník nejenom na psaní. Kde všude ji využijete?

Obyčejná tužka s gumou nemusí sloužit jenom na psaní
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
23. února 2018 10:18 / Shutterstock
  5   0
Tužka s gumou nemusí nutně sloužit jenom k vyplňování křížovek nebo psaní nákupního seznamu. V domácnosti ji lze využít i dalšími neobvyklými způsoby, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Možná by vás ani nenapadlo, jakým skvělým pomocníkem může být taková obyčejná tužka s gumou. Poradíme vám triky, jak pomocí obyčejné tužky vyčistit stříbro, boty nebo třeba opravit náušnice! A uvidíte, že ji potom už budete nosit neustále při sobě.

Srovná náušnice

Každé ženě se občas stane, že se jí nechtěně zdeformuje visací náušnice. Jak ale narovnat ten malý kulatý drátek, který máte v ušním lalůčku? Jednoduše tužkou. Na znovuobnovení obloučku vám postačí kulatá tužka, která má ideální rozměry.

Pryč s nálepkou

Ta cenovka z nových sklenic či talířů ne a ne dolů. Už ji ale nemusíte drhnout drátěnkou s rizikem, že si novou sklenici poškrábete. Nálepku hravě sundá guma na tužce. Ta totiž funguje jako jemná bruska, která dokáže vyčistit zbytky nálepek z povrchu skla a kovu.

Vyleští zašlé stříbro

Své stříbrné šperky nebo předměty můžete zkusit i doma, opět pomocí obyčejné gumy. Částice kaučuku dobře absorbují olej, mastnotu a zbytky, takže vaše poklady se budou lesknout jako nikdy předtím. Stříbro výborně vyčistí i zubní pasta, s níž se dají dělat i další triky. Více o jejím použití v domácnosti jsme psali zde.

Vygumuje skvrny ze semiše

Jako nové bude vypadat vaše zašlé semišové oblečení či obuv, pokud jej přejedete gumou. A zvlášť se vám to bude hodit ve chvíli, kdy nemáte po ruce žádné speciální čističe. Jemnými pohyby gumou přejeďte vaše oblečení nebo obuv a vše špinavé vlastně vygumujte.

Prodlužte životnost baterie

Připravte starým tužkovým baterkám refresh. Lehce gumou vyčistěte kontaktní body umírající baterie. Odstraníte tak nikl nebo oxidy železa, které se tam usazují a působí pokles napětí.

Chraňte své zdi

Kolečka gumy výborně fungují také jako chrániče stěn před obrazy. Stačí kousek odříznout a přilepit na zadní část rámu a pak můžete bez obav obraz rovnou pověsit, aniž byste se mohli obávat případného poškrábání.

Udržujte čistou klávesnici

Pokud děláte u počítače prakticky vše, včetně jezení, pak bývá určitě vaše klávesnice plná drobků či jiných nečistot. Vyčistíte ji snadno. Guma na tužce se hravě dostane mezi jednotlivé klávesy.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu