Jak efektivně odstranit námrazu z okna auta? Poradíme vám

Na ranní mráz funguje fólie, karton, chemie nebo škrabka
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
19. února 2018 07:07 / Internet
  0   0
Známe to všichni dobře. Večer necháte stát auto před domem či na parkovišti a ráno najdeme okna pokrytá námrazou. Jak si s ní poradit? Horkou vodu raději nezkoušejte.

Čelní sklo ochrání fólie proti námraze

Pokud si chcete ušetřit dřívější ranní vstávání, vsaďte na prevenci. Jako ideální se jeví, pokud alespoň na čelní sklo svého vozu dáte fólii proti námraze, kterou zachytíte dveřmi a stěrači. Na trhu je jich spousta a odvedou vám kvalitní službu. Použít můžete i karton nebo deku.

Pokud nemáte garáž a nepořídili jste si ani žádný ochranný prostředek na vaše vozidlo, nezbyde vám nic jiného, než vytáhnout pořádnou škrabku. Použít můžete třeba tu se zatepleným nepromokavým rukávem. Nezmrznou vám prsty a ani si nezašpiníte ruce.

Mosazná škrabka se osvědčila

Mnohým motoristům se osvědčila mosazná škrabka, která uspěla i v testech autoklubů. V plastovém držadle je umístěný tenký proužek mosazi. Jen je potřeba dát pozor, aby na ní častým používáním nevznikly zuby, které poškodí těsnění skel nebo lak karoserie.

Někteří automobilisté polévají zamrzlé okno horkou vodou. Mnozí na tento způsob boje s námrazou nedají dopustit. Přitom skýtá velká rizika. Především hrozí, že sklo teplotní výkyv nevydrží a praskne. Stává se tak hlavně v místech, která jsou třeba poškozena od kamínku. Někdy navíc voda na skle zamrzne a vytvoří ještě silnější vrstvu ledu.

Kde nestačí ruce, pomůže chemie

Pokud nepomůže škrabka, je třeba hledat pomoc u chemie. Různé speciální spreje koupíte v prodejnách potřeb pro auta i na benzinkách. Díky spreji led povolí a dá se lehce odstranit.

Spíše okrajovým řešením je fén, který si můžete půjčit od své partnerky. Je ale potřeba mít po ruce zásuvku. Jak správně rozmrazit auto před jízdou jsme psali také zde.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu