Vyhazujete staré noviny do koše? Děláte chybu

Noviny dokážou absorbovat zápach
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
24. listopadu 2019 15:34 / Depositphotos
  0   0
Kupujete si občas noviny? Po přečtení už svůj účel splnily a míří do koše. Neměli byste je vyhazovat, protože je můžete využít na různé činnosti. Pokud s nimi nechcete plýtvat, použijte je k následujícím účelům.

Většina lidí si noviny přečte a vyhodí je, případně spálí v kamnech. Byla by škoda, kdybyste dělali to samé a nevyužili je prakticky. Můžete s nimi uklízet, zabalit do nich různé předměty nebo odstranit zápach z bot.

Vyleštěte okna a zrcadla

Brzy se jistě vrhnete na vánoční úklid. Neměli byste zapomenout na vyleštění oken a zrcadel. Budou vám k tomu stačit noviny, ocet a voda. Vyleštěte s octovou vodou a novinami všechna skla v domácnosti a budete překvapeni, jak se budou lesknout.

Ochraňte křehké věci

Máte v plánu se stěhovat, nebo na nějaké místo dovézt křehkou věc? Možná se chystáte poslat někomu něco poštou. V tom případě byste měli výrobek velmi pečlivě zabalit, aby se vám při převážení nerozbil. S tím vám pomohou právě noviny. Zmačkejte je. Obalte jimi křehkou věc, abyste předešli nechtěnému zničení.

Zbavte se zápachu

Noviny velmi dobře absorbují zápach a neutralizují ho. Pokud celý den chodíte v jedněch botách, patrně vám trochu zapáchají. Stačí, když do nich přes noc schováte zmačkané noviny a ráno bude zápach pryč.

To stejné můžete udělat, když vám zapáchá šuplík, kufr či taška. Nacpete tam zmačkané noviny až po okraj a několik hodin je tam nechte ležet. Noviny dokonce umí absorbovat nepříjemný zápach z koše.

Odstraňte ze záhonu plevel

Pokud máte zahrádku a trápí vás plevel, jednoduše ho uduste. Ve chvíli, kdy na něm nemáte nic nasazeného, složte si noviny a namokřete je. Vyskládejte je do několika vrstev po celém záhonu. Na ně ještě přidejte vrstvu listí. Plevel nebude mít vzduch, takže neporoste a udusí se. Noviny nemusíte uklízet, jsou z papíru, takže se po nějaké době v půdě rozloží.

Vyčistěte dřez

Chcete mít krásně vyčištěný dřez tak, aby se leskl? Nejdříve ho umyjte speciálními prostředky. Zmačkejte noviny a začněte dřez novinami leštit. Uvidíte, že se bude po chvíli blýskat. Dále čtěte: Jak rychle a účinně vyčistit pračku?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu