Vyhazujete staré noviny do koše? Děláte chybu

 Ostatní 
24. listopadu 2019 15:34 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Noviny dokážou absorbovat zápach  Depositphotos
Kupujete si občas noviny? Po přečtení už svůj účel splnily a míří do koše. Neměli byste je vyhazovat, protože je můžete využít na různé činnosti. Pokud s nimi nechcete plýtvat, použijte je k následujícím účelům.

Většina lidí si noviny přečte a vyhodí je, případně spálí v kamnech. Byla by škoda, kdybyste dělali to samé a nevyužili je prakticky. Můžete s nimi uklízet, zabalit do nich různé předměty nebo odstranit zápach z bot.

Vyleštěte okna a zrcadla

Brzy se jistě vrhnete na vánoční úklid. Neměli byste zapomenout na vyleštění oken a zrcadel. Budou vám k tomu stačit noviny, ocet a voda. Vyleštěte s octovou vodou a novinami všechna skla v domácnosti a budete překvapeni, jak se budou lesknout.

Ochraňte křehké věci

Máte v plánu se stěhovat, nebo na nějaké místo dovézt křehkou věc? Možná se chystáte poslat někomu něco poštou. V tom případě byste měli výrobek velmi pečlivě zabalit, aby se vám při převážení nerozbil. S tím vám pomohou právě noviny. Zmačkejte je. Obalte jimi křehkou věc, abyste předešli nechtěnému zničení.

Zbavte se zápachu

Noviny velmi dobře absorbují zápach a neutralizují ho. Pokud celý den chodíte v jedněch botách, patrně vám trochu zapáchají. Stačí, když do nich přes noc schováte zmačkané noviny a ráno bude zápach pryč.

To stejné můžete udělat, když vám zapáchá šuplík, kufr či taška. Nacpete tam zmačkané noviny až po okraj a několik hodin je tam nechte ležet. Noviny dokonce umí absorbovat nepříjemný zápach z koše.

Odstraňte ze záhonu plevel

Pokud máte zahrádku a trápí vás plevel, jednoduše ho uduste. Ve chvíli, kdy na něm nemáte nic nasazeného, složte si noviny a namokřete je. Vyskládejte je do několika vrstev po celém záhonu. Na ně ještě přidejte vrstvu listí. Plevel nebude mít vzduch, takže neporoste a udusí se. Noviny nemusíte uklízet, jsou z papíru, takže se po nějaké době v půdě rozloží.

Vyčistěte dřez

Chcete mít krásně vyčištěný dřez tak, aby se leskl? Nejdříve ho umyjte speciálními prostředky. Zmačkejte noviny a začněte dřez novinami leštit. Uvidíte, že se bude po chvíli blýskat. Dále čtěte: Jak rychle a účinně vyčistit pračku?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu