Agresivita vůči cizím psům? Nepodceňujte ji

 Mazlíčci 
23. února 2018 15:08 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Pes si nesmí dovolit zaútočit na cizího psa Shutterstock
Blíží se čas venčení čtyřnohého mazlíčka a vy opět trnete hrůzou, na jakého psa tentokrát zaútočí? Agresivitu u zvířete nepodceňujte a začněte ji včas řešit, než se vymkne kontrole a pes někomu ublíží!

Pes může projevovat agresi vůči stejnému pohlaví, vůči opačnému pohlaví, na určitý typ psa nebo i na konkrétního psa. Útoku můžete předcházet dodržováním několika pravidel. Žádný pes by neměl bezhlavě běhat k jinému neznámému psovi. Pokud vidíte, že proti vám jdoucí pejskař má zvíře na vodítku, zatímco váš pes je na volno, přivolejte si ho. Samozřejmostí je i náhubek.

Sledujte ho při procházce

Na procházce pozorně sledujte chování psa a zkuste správně rozeznat signály, které vysílá. Vnímejte i souvislost agresivity s prostředím a situací, kde se projevuje. Myslete na to, že při zanedbání jakéhokoli projevu agresivní reakce může dojít k jejímu stupňování. Pokud například zjistíte, že je agresivní pouze na konkrétního psa, snažte se s ním nepřicházet do kontaktu a raději zvolit jinou vycházkovou trasu.

Základem jsou i tréninky, při kterých svého psa naučíte alespoň základní poslušnosti. Potrestejte psa vždy, když se u něj ukáže známka agresivity. Pokud se pes při zahlédnutí cizího psa zatím agresivně neprojevuje, ihned ho pochvalte pamlskem. Pokud jakkoliv nepatrně zaútočí, neodměňujte ho. Může si pak myslet, že ho odměňujete za agresivitu. Co všechno vám pes sdělí, než vás opravdu kousne?

Pokud se blížíte k jinému psovi, je dobré mít připravený fígl. Vytáhněte například oblíbenou hračku a zkuste odvést jeho pozornost. Stejně zafunguje i výzva ke hře nebo pamlsek. Svého psa můžete nechat předpisově sednout a lehnout, nechat druhého psa projít a následovat by měla odměna v podobě pamlsku.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu