Investujte do trezoru, cennosti v něm budou v bezpečí

Menší trezor vyjde do čtyř tisíc korun
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
28. března 2018 07:11 / Shutterstock
  0   0
Máte doma cennosti, tajné dokumenty nebo peníze, o které nechcete přijít? Pořiďte si trezor! Zabudovat ho můžete do podlahy i do zdi.

Před nákupem si rozmyslete, co uvnitř hodláte ukládat a podle toho už bude rozhodování o velikosti snadnější. Pokud to budou například rodinné šperky, bude stačit menší trezor. Pokud se jedná o dokumenty, cenné papíry, peníze nebo předměty, které pro vás mají hodnotu, poohlédněte se po větším trezoru. Zloději útočí převážně v noci. Jak ochránit dům i za tmy si přečtěte zde.

Ať už zvolíte velikost jakoukoliv, nemůžete trezor nechat jen tak stát například na stole. Pokud není dost velký a těžký, zloději si ho mohou bez problémů vzít pod paži a odnést s sebou, a proto vymyslete důmyslný úkryt. Ideální je trezor zazděný v podlaze. Na první pohled nikdo neodhalí, že právě pod určitým kouskem plovoucí podlahy se ukrývá trezor. I pokud by ho zloděj při detailnějším zkoumání podlahy odhalil, je téměř nemožné ho vydolovat.

Velmi oblíbený je i trezor zabudovaný ve zdi. Zazdění ve většině případů provádí sama firma, která trezory prodává. Celkové náklady i s trezorem vás vyjdou zhruba na šest tisíc korun. Cena se zvyšuje s ohledem na velikost trezoru.

A jaký trezor vybrat? Čím odolnější, tím lepší. Trezory jsou vyráběny z tvrdé pancéřové ocele, železobetonu a dalších jakostních materiálů. Správný trezor poznáte podle toho, že je certifikován podle ČSN = odpovídá normám EU a požadavkům pojišťoven ve věci uschovávání cenností.

Kódování

Co se týče otevírání trezoru, můžete zůstat u klasiky, kterou je klíč. Pokud ho však nechcete nosit stále s sebou a strachovat se, zda jste ho někde nezapomněli, je vhodný elektronický kódový zámek. K otevření trezoru je potřeba zvolit a namačkat určitou kombinaci čísel. Další možností je mechanické kódové zamykání, kdy se zámkem otáčíte a volíte čísla.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

Díky seismickým datům konečně známe vnitřní strukturu Marsu

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu