Nevyhazujte víčka z PET lahví. Dají se z nich vyrobit nádherné věci

 Dílna 
26. srpna 2018 10:10 / Marie Popelková
  26
📷
7 fotografií v galerii
Plastová víčka lze proměnit v umělecká díla Internet
Pokud se vám doma hromadí víčka z PET lahví a máte chuť se trochu kreativně vybít, máme pro vás několik velmi inspirativních nápadů. Je až neuvěřitelné, jak krásné věci se dají z obyčejných plastových víček vytvořit.

Víčka plastových lahví rozhodně nemusejí končit v odpadkovém koši. Snadno je proměníte ve stavební materiál, se kterým se zabaví stejně dobře malé děti i dospělí.

Návodů, jak využít samotné plastové láhve, existuje obrovské množství. O tom, jak z PET lahví vyrobit například skleník na zahradu, jsme psali zde. To víčkům už taková masová pozornost věnována není, což je škoda. V naší fotogalerii uvidíte, že i z tohoto malého kousku plastu můžete vytvořit hotová umělecká díla.

Originální prostírání na stůl

Z plastových víček můžete vyrobit například nevšední prostírání na stůl. Kolik víček na jeho výrobu budete potřebovat, bude záležet na tom, jak velké prostírání si vyrobíte. Kromě samotných víček si pak opatřete ještě tavnou pistoli.

Postup je velmi jednoduchý. Nejprve si rozmyslete, jaký tvar se vám líbí - někdo dá přednost kulatému, další čtverci, obdélníku nebo kosodélníku. Víčka mohou být stejné barvy, ale i různobarevná - záleží na vašem vkusu. Poskládejte si víčka do požadovaného tvaru (případně vzoru) a pak je jednoduše k sobě přilepte tavnou pistolí.

Oživte starou lavici

Máte doma starou lavici, která už dávno ztratila své kouzlo? Dodejte jí šmrnc pomocí plastových víček. Postup je stejný jako v případě prostírání. Nejprve si víčka poskládejte na povrch lavice podle toho, jak se vám to líbí. Pak je spojte lepidlem.

Aby se vám na lavici dobře sedělo, nezapomeňte na měkké polštářky. Vyberte takové, které budou k vámi vytvořenému vzoru barevně skvěle ladit.

Zahradní nábytek

Vzhledem k tomu, že víčka z PET lahví jsou z plastu, nabízí se jejich využití i v exteriéru. Odolají totiž i nepřízni počasí. Zajímavě vypadá například zahradní nábytek dozdobený plastovými víčky.

Stačí polepit horní stranu stolku víčky a totéž udělat i na starých židlích. Ovíčkovaný stůl pak můžete, ale nemusíte, zaklopit skleněnou deskou, aby byl povrch hladký. Co se týká židlí, záleží na tom, jaké máte. Staré plastové židle stačí víčky polepit. Pokud ale máte jen lehkou železnou konstrukci, můžete do víček udělat dírky a provléct jimi drát, který pak k rámu židle pevně přiděláte.

Barevný zahradní chodník

Kouzelně vypadají víčka i v zahradním chodníku. Na tento nápad jich ale budete potřebovat opravdu velké množství, takže je dobré zapojit do jejich sběru i další členy rodiny a kamarády z širokého okolí. Námaha spojená se sběrem dostatečného "stavebního" materiálu se ale vyplatí.

Jakmile budete mít víček dostatek, pusťte se do díla. Obrubníky si vyznačte délku a šířku chodníku. Pak už jen stačí vylít chodník betonem a do něj pak zalít víčka podle vaší fantazie. Krásně vypadají nejen květinové vzory, ale i nejrůznější geometrické tvary. Na tuto činnost je ale vhodné být dopředu dobře připraven. Mějte vzory přesně rozvrženy a spočítejte si dopředu i to, kolik víček na vaše dílo budete potřebovat. Ať se vám pak nestane, že uprostřed započaté práce zjistíte, že vám několik kousků chybí.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu