Jak bezpečně uložit videa z dovolené

DVD a Blu-Ray jsou stále velmi bezpečné pro uložení vašich vzpomínek
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
25. srpna 2018 14:51 / Shutterstock
  0   1
Letní čas je také časem pořizování nejrůznějších fotografií a videí z dovolených. Jak s nimi potom co nejlépe naložit, aby nám videa vydržela? Máme několik tipů, které budou fungovat.

Video z dovolené je pro mnohé z nás cennou památkou. Čas od času se k němu vracíme, ale hlavně také chceme ukázat druhým, kde jsme byli a co jsme tam poznali. Jak tedy vše zařídit, abychom o své zážitky nepřišli? Fotografie uložte i v papírové podobě do alba. O tom se více dozvíte v článku zde. Video zpracujte trochu staromódně a vypalte.

Vypalte si DVD či Blu-Ray

Ačkoliv se s postupem času od vypalování DVD upouští, přesto jde o dobrý způsob, jak své zážitky uchovat na další léta. Pokud totiž uvážíte, že většina záznamů dnes vzniká pomocí mobilních telefonů, musí vám být jasné, že v jejich paměti nevydrží dlouho. Někteří mění mobilní telefon poměrně často. Jiní mají nepříjemnou zkušenost s jeho poruchou či krádeží. Stažení do počítače je tedy první krok, který sice video na čas zazálohuje, ale trvalejší hodnotu mu dáme právě vypálením na DVD či Blu-Ray. Zatímco na DVD se v klasickém DVD formátu zaznamenávají videa, která jsou v nízkém rozlišení, na Blu-Ray můžete zaznamenat i velmi kvalitní videa ve 4K.

Výhoda vypalování

Stabilita záznamu, který je uložený pomocí vypalování, je vyšší než v jiných případech. Pevný disk může zkolabovat, o telefonech jsme už psali. Spoléhání na pouhá online úložiště je také ošidné, protože zvlášť v některých případech si nemůžeme být jisti, zda bude vše za pár let ještě fungovat. Vypálená data vydrží při dobrém skladování i přes patnáct let. A nic vám nebrání si udělat třeba po deseti letech nové kopie vašich nejdůležitějších zážitků.

Cloud jako doplněk

To ovšem neznamená, že by uložení videí v různých online službách bylo zcela mimo mísu. Pokud oželíme mírnou degradaci kvality vzhledem k dodatečnému zpracování a zvolíme takovou službu, která má šanci na výdrž, je to dobrý způsob pro uložení videí tak, abychom k nim měli přístup i v terénu, všude tam, kde je internet. Zatímco tedy fyzická záloha bezpečně odpočívá v tmavé krabičce na bezpečném místě, můžeme na návštěvě promítat záběry z dovolené. Protože asi nechcete, aby se na vaše soukromé záběry mohl dívat kdokoliv, nezapomeňte si nastavit přístup jen pro vlastní použití nebo pro použití rodiny či vybraných uživatelů.

Petr Vlach | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Věda & Vesmír

Šokující objev. Venuše může procházet podobným biologickým vývojem jako Země před miliardami let

Bydlení

Pár snadných fíglů, jak lehce oddělit žloutek od bílku bez zbytečných nehod

Zavřít reklamu