Jak bezpečně uložit videa z dovolené

 Ostatní 
25. srpna 2018 14:51 / Petr Vlach
  1
📷
5 fotografií v galerii
DVD a Blu-Ray jsou stále velmi bezpečné pro uložení vašich vzpomínek  Shutterstock
Letní čas je také časem pořizování nejrůznějších fotografií a videí z dovolených. Jak s nimi potom co nejlépe naložit, aby nám videa vydržela? Máme několik tipů, které budou fungovat.

Video z dovolené je pro mnohé z nás cennou památkou. Čas od času se k němu vracíme, ale hlavně také chceme ukázat druhým, kde jsme byli a co jsme tam poznali. Jak tedy vše zařídit, abychom o své zážitky nepřišli? Fotografie uložte i v papírové podobě do alba. O tom se více dozvíte v článku zde. Video zpracujte trochu staromódně a vypalte.

Vypalte si DVD či Blu-Ray

Ačkoliv se s postupem času od vypalování DVD upouští, přesto jde o dobrý způsob, jak své zážitky uchovat na další léta. Pokud totiž uvážíte, že většina záznamů dnes vzniká pomocí mobilních telefonů, musí vám být jasné, že v jejich paměti nevydrží dlouho. Někteří mění mobilní telefon poměrně často. Jiní mají nepříjemnou zkušenost s jeho poruchou či krádeží. Stažení do počítače je tedy první krok, který sice video na čas zazálohuje, ale trvalejší hodnotu mu dáme právě vypálením na DVD či Blu-Ray. Zatímco na DVD se v klasickém DVD formátu zaznamenávají videa, která jsou v nízkém rozlišení, na Blu-Ray můžete zaznamenat i velmi kvalitní videa ve 4K.

Výhoda vypalování

Stabilita záznamu, který je uložený pomocí vypalování, je vyšší než v jiných případech. Pevný disk může zkolabovat, o telefonech jsme už psali. Spoléhání na pouhá online úložiště je také ošidné, protože zvlášť v některých případech si nemůžeme být jisti, zda bude vše za pár let ještě fungovat. Vypálená data vydrží při dobrém skladování i přes patnáct let. A nic vám nebrání si udělat třeba po deseti letech nové kopie vašich nejdůležitějších zážitků.

Cloud jako doplněk

To ovšem neznamená, že by uložení videí v různých online službách bylo zcela mimo mísu. Pokud oželíme mírnou degradaci kvality vzhledem k dodatečnému zpracování a zvolíme takovou službu, která má šanci na výdrž, je to dobrý způsob pro uložení videí tak, abychom k nim měli přístup i v terénu, všude tam, kde je internet. Zatímco tedy fyzická záloha bezpečně odpočívá v tmavé krabičce na bezpečném místě, můžeme na návštěvě promítat záběry z dovolené. Protože asi nechcete, aby se na vaše soukromé záběry mohl dívat kdokoliv, nezapomeňte si nastavit přístup jen pro vlastní použití nebo pro použití rodiny či vybraných uživatelů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte