Nechte kropení trávníku na technice! Pořiďte si automatické zavlažování

Pomocí ovládací jednotky nastavíte čas, kdy chcete zavlažovat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
22. června 2018 12:19 / Shutterstock
  0   1
Pokud nechcete na zahradě trávit hodiny zaléváním trávy, pořiďte si automatické zavlažování. Jen s jeho pomocí docílíte optimální a rovnoměrné závlahy. Automatický závlahový systém se instaluje pod povrch. Funguje na principu výsuvných postřikovačů, které se montují v rovině terénu.

Bez spuštění zavlažovacího procesu je pouhým pohledem v trávníku téměř neuvidíte a rozhodně se nemůže stát, že o ně zakopnete. Vysouvají se totiž až při zavlažování, a to pomocí tlaku vody. To má své výhody při sekání a další údržbě zahrady.

Zásah nepoznáte

Instalaci zavlažování je nejvýhodnější provádět před realizací zahrady. Možná je však i u již stávajících zahrad. Nemusíte se bát, že se hotový trávník instalací poničí. Většina firem má speciální postup, při němž sejme travní drn a vytvoří úzké drážky, do kterých se následně ukládá rozvodné potrubí. Po instalaci se drážky zasypou a trávník se položí zpět. Zásah na zahradě je tedy téměř neznatelný.

Zdrojem vody pro zavlažování může být studna, nádrž na vodu, vodoteč nebo i rybník. Pokud není možná ani jedna varianta, lze pořídit nádrž na dešťovou vodu v kapacitách 200 – 24 000 litrů. Využití této vody je nejenom ekologické, ale také ekonomické. Jak pečovat o dešťovou vodu, aby nezapáchala a byla čistá, jsme psali zde

Důležitá je také ovládací jednotka, kterou lze ovládat i přes chytré telefony. Dopředu je možné nastavit přesný čas zavlažování. V případě potřeby je možné přes telefon nastavení změnit. Závlaha by měla probíhat v pozdních večerních hodinách nebo brzy ráno.

Kam s ní?

Ovládací jednotku můžete umístit dovnitř domu i ven, je totiž chráněna proti stříkající vodě. Na trhu také narazíte na speciální typy, které jsou propojeny přes dálkové ovládání s měřičem vlhkosti země. Přístroj vyhodnotí zaslané informace a sám nastaví potřebný druh zavlažování. Tato vychytávka může hrát roli v konečném účtování. Majiteli totiž ušetří značnou část nákladů za vodu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu