Jednoduché návody, jak udržet vaše mazlíčky v klidu během letních ohňostrojů

Zajistěte mazlíčkům bezpečí, až se budete chystat na letní oslavy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
06. července 2018 10:07 / Shutterstock
  0   0
Nejen na Silvestra, ale také během léta se koná spousta nejrůznějších oslav, během kterých se často odpalují i ohňostroje. Zatímco vy si užíváte podívanou, když vaši mazlíčci uslyší rány, začnou pochodovat kolem, zadýchávat se, hledat úkryt, štěkat a panikařit. Zde je několik tipů, s jejichž pomocí vaše mazlíčky spolehlivě uklidníte.

Nezapomínejte, že psi mají mnohem lepší sluch než vy. Dokáží slyšet zvuky ze čtyřikrát větší vzdálenosti než vy a také slyší zvuky o vyšší frekvenci, než zvládnou lidé. Obdobné je to i s kočkami. Zatímco my chápeme, že ohňostroj je součástí oslav, mazlíčci nejsou schopni si racionálně vysvětlit, odkud rány pocházejí. Protože všichni chceme, aby naše zvířátka byla spokojená a cítila se v bezpečí, zde je několik tipů, jak toho můžeme dosáhnout.

Zajistěte jim bezpečí

Pokud jste doma, dejte pozor, aby oblíbené místo vašeho zvířete bylo čisté a pohodlně přístupné. Jestli jste u někoho na návštěvě, nezapomeňte přepravku. Pro malá zvířátka, jako jsou křečci, králíci nebo morčata, se doporučuje zakrýt jejich klec přikrývkou, aby měla bezpečný, uzavřený prostor. Tato zvířata ve volné přírodě představují kořist pro větší predátory, a proto jsou citlivá na hluk.

Zůstaňte doma, když můžete

Jestli máte mazlíčka, který je obzvláště citlivý na hluk a neexistuje žádný způsob, jak jej od něj izolovat, nejlepší řešení je zůstat s ním doma. Zvíře bude klidnější, že vás bude mít vedle sebe a nebude vás muset v záchvatu paniky zmateně hledat.

Vytvořte „bílý hluk“

Všechno, co pomůže utlumit zvuk zvenčí, pomůže. Na vytvoření „bílého hluku“ existují speciální mašinky nebo telefonní aplikace. Stejně dobře ale bude fungovat televize, rádio, hudba nebo třeba jen zapnutý větrák, který zvuk z ulice přehluší.

Zabavte je

Pokud má váš pes nebo kočka oblíbenou hračku, zabavte je s ní. Můžete pořídit i jejich oblíbené svačinky, abyste upoutali jejich pozornost během hry. Jestli s mazlíčky cestujete za rodinou nebo přáteli, obklopte je věcmi, které znají, jako jsou jejich oblíbené hračky a další předměty, které jsou cítit domovem. Jestli o pořízení mazlíčka teprve uvažujete, zde je několik názorů, které vám mohou pomoct při rozhodování.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu