Připravte dětem zahradní párty, na kterou nezapomenou

Váš domov zůstane po oslavě čistý a děti se vyřádí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
15. července 2018 09:50 / Shutterstock
  0   0
Dort, svíčky a babičky s dárky a třesení rukou s celou rodinou je trošku nuda. Nemyslíte? Připravte svým dětem jedinečnou oslavu jejich dne. Takovou, kterou si budou pamatovat na hodně dlouho.

Pamatujete si, jaké byly vaše narozeninové dny, když jste byli malí? Jistě jste se těšili na dárky, kterých před vámi přistála pěkná kupa. Ale to kolem mohlo být trošku pestřejší, než jen usmívající se prarodiče, tetičky a strýčkové. Co říkáte?

Oslava v bazéně

A proč ne? Tedy pochopitelně za předpokladu, že váš potomek je plavec. A jestli není, uspořádejte klidně oslavu v brouzdališti. Případně připravte na zahradě bazény dva, ať si každý přijde na své. Pozvěte co nejvíc kamarádů, ať se děti vyřádí. Připravte nejrůznější plavecké pomůcky a uspořádejte pro mláďata netradiční závody. Mezitím můžou mlsat dort a popíjet dětské šampaňské. Navíc stráví příjemný den na čerstvém vzduchu. 

Zahradní party

Oslava na zahradě má něco do sebe. Je však třeba uspořádat pro děti soutěže a závody. Opičí dráhu, závody na skluzavce nebo prolézání dětského domku na čas. Až se unaví, mohou se posadit na trávu a zahrát si třeba nějakou deskovou hru. Ti neunavení mohou řádit dál. Po zahradě můžete poschovávat i malé dárky a zahrát si hru na hledání pokladu. Vy dohlížíte, děti si hrají. Jsou zabavené a užívají si to. Bude to pro ně nezapomenutelný den.

Klaun i moderátor

Pozvěte si k sobě klauna nebo profesionálního moderátora, kteří se postarají o zábavu vašich i "půjčených" dětí. Jídlo a pití objednejte, ať s tím nemáte zbytečné starosti. V den "D" budou všude viset balónky, potomci dostanou dort, chlebíčky i pití. Vámi najatá osoba na děti dohlíží, chystá jim program a baví je. Takže vy jen popíjíte kávu a sledujete, jak si užívají.

Kreativní den

Máte-li doma malého tvořílka, pak pro něj jistě bude největší zábavou vyrábění čehokoliv zajímavého. Pozvěte si experta na keramiku. Přinese hlínu a děti mohou tvořit tak dlouho, jak je to bude bavit. Navíc pod odborným dohledem. Odborný lektor pak výrobky odnese a vrátí je druhý den již vypálené v peci. Děti tak budou zabavené i následující den - čeká je malování vlastnoručně vyrobených výrobků. Případně se domluvte, aby lektor rovnou přinesl i některé vypálené věci a děti mohou malovat už v den oslavy.

Hra na dospělé

Chce být vaše dítě jednou hercem? Rádo si hraje na malého chemika? Nebo touží být strojvůdcem? Pozvěte na dětskou párty člověka, který pro vašeho potomka může být přínosem a ten den se mu bude věnovat. Vysvětlí mu, co jeho povolání obnáší a připraví si pro něj tématické hry. Kdo ví, třeba ho to inspiruje k budoucímu povolání.

Noční párty

Může být klidně i u vás na zahradě nebo doma. Ale lepší variantou je poslat děti "pryč". Některá rodinná centra nabízejí aktivity pro děti bez rodičů dokonce i s přespáním. Je tedy možné domluvit se na předání dětí jeden den odpoledne a druhý den dopoledne si je zase převzít. Mezitím bude mít váš syn či dcera připravený bohatý program, většinou neomezenou konzumaci připraveného jídla i pití a noční bojovou hru. Ráno po snídani může spokojené odejít domů.

Vlastnoručně vyrobené dobroty

Jsou-li vaše děti tvořivé, připravte jim oslavu spojenou s vařením a pečením. Na zahradě rozdělejte velký stůl, přichystejte potřebné suroviny a pusťte se do práce. Zabaví se na dlouho a pak budou moci své výrobky i sníst. A když bude horko, schovejte se pod slunečník. Případně pak pokračujte vodní párty v bazénu.

Martina Langová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu