Nenechte trpět psa v horku! Pořiďte mu speciální podložku

Speciální podložka psa ochladí až na několik hodin
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
11. července 2018 16:21 / Shutterstock
  0   0
Parné letní dny těžce snáší i naši čtyřnozí mazlíčci. Dopřejte vašemu pejskovi zchlazení až o několik stupňů. Ulevte mu díky speciální chladicí podložce. Podložka se skvěle osvědčí na cestách autem, doma i přímo u pejska v pelíšku.

Pro funkci není potřeba elektrický proud ani žádné dobíjení. Dokonce není ani potřeba ji dávat vychladit do ledničky. Některé typy totiž fungují na principu vodního gelu, který podložku jemně chladí a udržuje stálou teplotu. Myslete na to, že na psa je potřeba dohlédnout, aby podložku nekousal.

Chlazení trvá i několik hodin

Narazíte i na podložky, které fungují na základě endotermické reakce, kdy se spotřebovává teplo, které pejsek vydává. Podložka začíná chladit až při kontaktu s tělem zvířete. Výhodou je snížení teploty až o deset stupňů Celsia. Příjemné chlazení může trvat až čtyři hodiny v kuse. K obnovení chladivého efektu stačí, aby pejsek ležel mimo podložku, a po uplynutí pár minut se podložka sama začne opět ochlazovat. 

Podložka se dá sehnat v několika velikostech. K dostání je například rozměr 30 x 40 centimetrů za dvě stě korun. Pro větší plemena je rozměr 50 x 40 centimetrů i 65 x 50 centimetrů. Koupit se dají do pěti set korun. Pokud máte většího pejska anebo chcete menšímu dopřát více místa, můžete se poohlédnout po velikosti 90 x 50 centimetrů nebo i po 120 x 75 centimetrů. První zmíněná velikost vyjde zhruba na šest set korun a druhá na tisíc korun. Jak ještě zchladit psy v létě, jsme psali zde.

Na co dát pozor

Není vhodné prát podložky v pračce. Ideální je potah umyt vlhkým hadříkem a nechat uschnout. Vyvarujte se také toho, aby se například na podložku s gelem dostala kočka. Stačí jedno seknutí drápem, gel vyteče ven a pejsek má po chladivém místečku.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Věda & Vesmír

Prastarý led ukrytý pod povrchem Antarktidy ukrývá velmi cenné informace

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu