Objevte mangold. Chutná zelenina, která pěkně vypadá a sklízet ji můžete i v zimě

Má příznivé účinky na zdraví a snadno se pěstuje
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
18. července 2018 10:37 / Shutterstock
  0   0
Mangold je lahodná listová zelenina s širokým využitím v kuchyni. Navíc hezky vypadá, takže ji využijete i k dekorativním účelům. Může totiž mít bílé, žluté nebo fialovočervené řapíky a kadeřavé nebo ploché listy.

Mangold má příznivé účinky na zdraví, snadno se pěstuje a sklízet ho lze i pod sněhem. Křehké listy můžeme používat jako špenát a šťavnaté řapíky jako chřest. Na rozdíl od špenátu ale neobsahuje kyselinu šťavelovou a chutná i lidem, kteří špenát nemusí.

Mangold je známý také jako cvikla, listová řepa nebo římská kapusta. Je to dvouletá rostlina příbuzná řepě. Konzumují se její listy, listová žebra a řapíky. Existují nejrůznější varianty, takže v závislosti na odrůdě mohou být zdužnatělé řapíky mangoldu i žluté, bílé, nebo červené až nafialovělé.

V druhém roce se pak na rostlinách, které často dosáhnou výšky i více než jednoho metru, na konci vysokého stonku objeví lata květů, které postupně dozrávají do semen.

Podle tvaru listu rozlišujeme mangold listový, který je chuťově podobný špenátu, a mangold žebernatý, který chutí připomíná chřest. První je výborný s těstovinami, jako příloha i na slaném koláči. Řapíky mangoldu žebernatého z listů vyřežeme a upravujeme je jako chřest, s listy zacházíme jako se špenátem.

Mangold je bohatý na vitaminy

Mangold je bohatý na vitaminy. Látky v něm obsažené zpevňují cévy a vracejí jim pružnost. Podporují i krvetvorbu, působí preventivně proti nádorům, pomáhají s výkyvy nálad a zlepšují soustředění a paměť.

Mangold má značné nároky na teplo, vodu i sluneční svit. Vyžaduje slunečné stanoviště, výživnou půdu obohacenou chlévskou mrvou nebo kompostem a dostatečnou zálivku. Vydrží v zimě pod sněhem, ale holomráz ho zničí.

Mangold vyséváme od dubna do poloviny srpna. Vzešlé sazeničky probereme tak, aby byly od sebe 20 až 30 centimetrů. Pravidelně zaléváme a vhodný je i mulč, který drží vlhko. Asi po třech měsících sklízíme průběžně tak, že odlamujeme vnější listy.

Sklízet můžeme i v zimě

Neutrhneme celou rostlinu, vždy několik listů ponecháme a mangold znovu obrazí. Kdyby vytvářel květenství, vylomíme je. Před zimou mangold zakryjeme chvojím, slámou, listím nebo netkanou textilií, a pokud dovolí počasí, můžeme sklízet i v zimě, anebo brzy zjara.

Anebo sklidíme celé rostliny. Na záhonu se mangold dobře snáší s různými druhy salátů, cibulí, ale v podstatě s jakoukoli zeleninou kromě špenátu a červené řepy, o které jsme psali zde.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu