Je nejvyšší čas sklidit byliny ze záhonu. Víte, jak je nejlépe uchovat na zimu?

Sušeným bylinám bude dobře v uzavíratelné nádobě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
22. září 2018 13:48 / Depositphotos
  3   0
Zimní sezona nemusí být v žádném případě chudá na bylinky v kuchyni. Stačí, když teď nebudeme líní a všechny oblíbené druhy si nasušíme. Vyrazte na zahradu, sesbírejte všechno, co tam letos vyrostlo a uchovejte si čerstvou chuť i vůni.

Pokud jde o klasické bylinky, které budete používat v kuchyni, ty byste měli sbírat ideálně za teplého, suchého dne. Nejlépe ráno, když jsou aktivní látky v rostlinách nejvíce koncentrované. Každopádně u všeho, co budete sbírat na sušení, platí, že sbíráte pouze čisté a zdravé části rostlin.

Vonné byliny (například levandule)

Čaj z ní pomůže při nervové slabosti a stresu, bolestech hlavy a migréně, žaludečních kolikách, zácpě. Skvělá je na nemocná játra a žlučník. Poslouží i při aftech a zánětech dutiny ústní.

Sušení: U této bylinky je ideální sušit ji svázanou ve svazečku. Nádherně voní (navíc vám v domácnosti odpudí nevítaný hmyz) a v interiéru se díky svým fialovým kvítkům stane vítaným doplňkem. Abyste ovšem uchovali barvu i aroma, je nutné sušit ji na dobře větraném místě. Dobře usušenou rostlinku pak poznáte tak, že ji lze snadno rozemnout mezi prsty.

Kořen léčivky (například kostival)

Připravit si z něj můžete čaj. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh, působí mírně projímavě, zmírňuje bolest a podporuje regeneraci tkání. Léčí žaludek, střeva a kašel. Zevně pak pomáhá při zlomeninách, zánětech, výronech či pohmožděninách.

Sušení: Kořeny se suší nejlépe nakrájené na cca 1 centimetr silné plátky. Sušit byste je měli pozvolna na větraném, stinném místě zhruba jeden týden. Případně i v troubě při max. 50°C. Usušenou bylinu uchovejte buď v jutových či papírových pytlích nebo ve vzduchotěsných nádobách.

Kuchyňské bylinky (například pažitka, petržel, bazalka)

Jde o bylinky, které běžně používáte v kuchyni na dochucení jídel. Jsou to ty, které můžete pěstovat i přes zimu v truhlíku za oknem a většině z nich se bude bez větších problémů dařit.

Sušení: Zkuste je „usušit“ mrazem. Nejlepší způsob je bylinky omýt, nadrobno nasekat a namačkat do gumové formy na výrobu kostek ledu. Necháte zamrazit do druhého dne. Po této době bylinky vyklopíte a vložíte do sáčku (speciálního na zmrazování potravin) a označíte názvem bylinky. Takto konzervované byliny neztratí téměř nic na chuti ani vůni. Navíc jsou kdykoliv připraveny k okamžitému použití.

Bobule (například rakytník)

Jde o podzimní vitaminovou bombu. Posiluje imunitu a je nepostradatelný při rekonvalescenci. Rakytník je rostlinou, o které se hovoří jako o české superpotravině. 

Sušení: Listy rakytníku se dají tradičním způsobem usušit a použít na čaj. Pokud chcete uchovat bobule, máte dvě možnosti. Plody nejprve rozdrťte v mixéru a drť pak přeceďte přes síto. Z drti zůstanou po vylisování slupky a semena. Ty je nutné rozprostřít na síto nebo na papír a dobře vysušit. Pak je můžete uchovat. Dalším způsobem je bobule vložit do polyetylenových sáčků a při -18°C zamrazit. Zmrazit můžete i pomixované bobule.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu