Futra jsou kabát dveří, nezapomínejte na ně

Futra musí ladit s dveřmi
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
05. února 2020 15:12 / Pixabay
  0   0
Tak jako oblečení dělá parádu na člověku, stejným způsobem jsou důležitá futra na dveřích. I když budete mít dveře jako ze škatulky, poničená nebo poškrábaná futra uškodí celkovému dojmu. Proto je nezanedbávejte a natřete je tak, aby ladila s dveřmi i domácností.

O futra člověk práská dveřmi, zavadí o ně při přenášení židle z místnosti do místnosti nebo při stěhování do nich narazí nábytkem. Způsobů, jak futrům ubrat na kráse, je spousta. Futra jsou pak obitá, poškrábaná a nevzhledná. Proto je potřeba je alespoň natřít, aby vypadala jako nová.

Ladit s dveřmi

Futra by měla ladit s dveřmi, jejich barvy by neměly být natolik odlišné, že to bude jako pěst na oko. Přichystejte si odstraňovač laků nebo horkovzdušnou pistoli, brusnou houbičku na kovy, jemný papír na kovy, krycí pásku a syntetické barvy. Nejlepší je mít základovou a poté i vrchní, která bude ladit s dveřmi.

Než se do toho ale pustíte, musíte si uvědomit, zda budete natírat futra kovová, nebo dřevěná. Nejlepší barvy jsou syntetické. Musíte vydržet chvíli zápachu, ale nátěr vydrží dlouho. Použít lze i vodou ředitelné barvy, ale je nutné počítat s tím, že se dříve poškodí. Tím pádem bude nutné obnovovat futra častěji. Olejové barvy zase dlouho schnou a pro futra asi nejsou tím pravým ořechovým.

Nejdříve se zbavte starého laku. Použít můžete brusnou houbičku nebo odlakovač. Potom použijte jemný papír na kovy. Tato fáze je nejvíce namáhavá a nejvíce složitá, ale rozhodně nebudete litovat, protože se odstranění staré barvy vyplatí.

Dobře uděláte, když futra oblepíte krycí páskou. Často se totiž stává, že někomu ujede ruka a najednou je od barvy i stěna. Potom vysaďte dveře, a pokud to není možné, zakryjte je tak, ať je také nechtěně nezamalujete.

Štětec a váleček

Nejprve sáhněte po základní barvě a rozmíchejte ji. Pokud je hustá, použijte ředidlo. Futra natřete válečkem nebo štětcem a počkejte, až barva zaschne. Poté můžete použít vrchní barvu, která by měla ladit s dveřmi. Jakmile provedete nátěr, nechejte ho zaschnout. V případě potřeby futra lehce přebruste brusným papírem, abyste srovnali nerovnosti. Nakonec odlepte krycí pásku a je hotovo. O výběru zárubní dveří jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu