Alternativní metody, které mohou vašemu zvířeti vylepšit zdraví

 Mazlíčci 
09. listopadu 2018 08:30 / Martina Langová
  0
📷
4 fotografie v galerii
O zdraví čtyřnohých mazlíčků je nutné pečovat Pixabay
Podobně jako my lidé i zvířata jsou tím, co jí. Bohužel při sestavování psího jídelníčku se na to často zapomíná, a tak většina zvířat je dnes krmena průmyslově vyráběnými termicky extrudovanými granulemi. A říká se, že v nich je všechno, co zvíře potřebuje…

Ovšem z důvodu stoupajícího počtu zdravotních potíží s projevy téměř všech civilizačních chorob (alergie, kožní problémy, kloubní potíže, rakovina apod.) jsou někteří chovatelé a část veterinárních lékařů přesvědčeni, že příčinou těchto nemocí je především nezdravá a přírodnímu vzoru vzdálená výživa s umělými vitaminy.

Jídlo z obchodu

Jedná se o tepelně zpracovaná krmiva jako například granule nebo konzervy, která postrádají pro zdravý život nezbytné vitální látky. Je to tedy stejné jako u lidí.

Pokud chcete mít zdravého pejska či kočičku, měly byste dbát hlavně na prevenci a zdravou výživu. Jenže co dělat, když už k nějakému zdravotnímu problému dojde? Zkuste nejprve sáhnout po přírodních prostředcích…

Bachova květová terapie

Jedna z vůbec nejlepších přírodních terapií. Může se totiž praktikovat v podstatě kdykoliv a účinkuje na všechny živé organismy. A o co vlastně jde? Bachovy květové esence představují velice jednoduchý, bezpečný a přitom účinný systém. Používá se 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů.

  • u zvířat, které zažívají změnu – stěhování, nový „zvířecí“ přírůstek
  • pokud jsou agresivní
  • pro štěňata, která nevydrží sama doma – vše pomočí, zničí…
  • pokud má zvíře chronický strach z návštěvy veterináře
  • k odstranění zlozvyků
  • u zvířat vyděšených, plachých, nedůvěřivých 
  • u epileptiků, alergiků
  • léčí kožní problémy, plísně, artrózu, cukrovku

Akupunktura

Tzv. veterinární akupunktura není nic nového. Už odedávna se používala k léčbě užitkových zvířat – dobytka, koní či psů. Tato metoda se může použít k léčbě nejrůznějších potíží – problémy s pohybovým aparátem, nemocné srdce, plíce, ledviny, zažívací potíže, hormonální nerovnováha, alergie či neplodnost.

Aquaterapie

Jedna z moderních terapií, ovšem velice účinná. Používá se hlavně k urychlení léčby po operacích. Vhodná je i pro psy s omezenou pohyblivostí, s onemocněním kyčelních kloubů, s artrózou, atrofií svalstva… Stejně vhodná je i pro psí pacienty trpící obezitou, kterým je zpracován individuální kondiční plán.

V těchto případech je aquaterapie velmi přínosná, protože nezatěžuje pohybový aparát psa a díky odporu vody a její teplotě pomáhá posilovat kardiovaskulární systém a celkovou fyzickou kondici. A jak funguje? Pejskovi se nejprve osprchují končetiny. Potom je přenesen do speciálního boxu, který je naplněn vodou a na jehož dně se nachází běhací pás. Terapie probíhá pod dohledem odborníka.

Aromaterapie

Kdo by neznal tuhle příjemnou léčebnou metodu! Vždyť se často používá i u lidí. A s velmi dobrými výsledky. U domácích mazlíčků je to podobné. Pro ně příjemná terapie funguje skvěle! Rostlinné silice ale nepůsobí jen na mysl, harmonizují a ovlivňují i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy v těle a působí i antibakteriálně. Hodí se, když je vaše zvíře nastydlé. Takové situace je totiž nutné ihned řešit!

Nejefektivnější způsob aplikace rostlinných esenciálních olejů je masáž, kde se spojí příjemný relaxační efekt z masáže s léčebnými účinky rostlinných silic, které prostupují pokožkou do krevního oběhu. Masáží aplikované esence jsou lepší už z toho důvodu, že zvířecímu organismu trvá delší dobu, než je kompletně vyloučí, a po celou tuto dobu pozitivně působí na organismus.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu