Alternativní metody, které mohou vašemu zvířeti vylepšit zdraví

O zdraví čtyřnohých mazlíčků je nutné pečovat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. listopadu 2018 08:30 / Pixabay
  0   0
Podobně jako my lidé i zvířata jsou tím, co jí. Bohužel při sestavování psího jídelníčku se na to často zapomíná, a tak většina zvířat je dnes krmena průmyslově vyráběnými termicky extrudovanými granulemi. A říká se, že v nich je všechno, co zvíře potřebuje…

Ovšem z důvodu stoupajícího počtu zdravotních potíží s projevy téměř všech civilizačních chorob (alergie, kožní problémy, kloubní potíže, rakovina apod.) jsou někteří chovatelé a část veterinárních lékařů přesvědčeni, že příčinou těchto nemocí je především nezdravá a přírodnímu vzoru vzdálená výživa s umělými vitaminy.

Jídlo z obchodu

Jedná se o tepelně zpracovaná krmiva jako například granule nebo konzervy, která postrádají pro zdravý život nezbytné vitální látky. Je to tedy stejné jako u lidí.

Pokud chcete mít zdravého pejska či kočičku, měly byste dbát hlavně na prevenci a zdravou výživu. Jenže co dělat, když už k nějakému zdravotnímu problému dojde? Zkuste nejprve sáhnout po přírodních prostředcích…

Bachova květová terapie

Jedna z vůbec nejlepších přírodních terapií. Může se totiž praktikovat v podstatě kdykoliv a účinkuje na všechny živé organismy. A o co vlastně jde? Bachovy květové esence představují velice jednoduchý, bezpečný a přitom účinný systém. Používá se 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů.

  • u zvířat, které zažívají změnu – stěhování, nový „zvířecí“ přírůstek
  • pokud jsou agresivní
  • pro štěňata, která nevydrží sama doma – vše pomočí, zničí…
  • pokud má zvíře chronický strach z návštěvy veterináře
  • k odstranění zlozvyků
  • u zvířat vyděšených, plachých, nedůvěřivých 
  • u epileptiků, alergiků
  • léčí kožní problémy, plísně, artrózu, cukrovku

Akupunktura

Tzv. veterinární akupunktura není nic nového. Už odedávna se používala k léčbě užitkových zvířat – dobytka, koní či psů. Tato metoda se může použít k léčbě nejrůznějších potíží – problémy s pohybovým aparátem, nemocné srdce, plíce, ledviny, zažívací potíže, hormonální nerovnováha, alergie či neplodnost.

Aquaterapie

Jedna z moderních terapií, ovšem velice účinná. Používá se hlavně k urychlení léčby po operacích. Vhodná je i pro psy s omezenou pohyblivostí, s onemocněním kyčelních kloubů, s artrózou, atrofií svalstva… Stejně vhodná je i pro psí pacienty trpící obezitou, kterým je zpracován individuální kondiční plán.

V těchto případech je aquaterapie velmi přínosná, protože nezatěžuje pohybový aparát psa a díky odporu vody a její teplotě pomáhá posilovat kardiovaskulární systém a celkovou fyzickou kondici. A jak funguje? Pejskovi se nejprve osprchují končetiny. Potom je přenesen do speciálního boxu, který je naplněn vodou a na jehož dně se nachází běhací pás. Terapie probíhá pod dohledem odborníka.

Aromaterapie

Kdo by neznal tuhle příjemnou léčebnou metodu! Vždyť se často používá i u lidí. A s velmi dobrými výsledky. U domácích mazlíčků je to podobné. Pro ně příjemná terapie funguje skvěle! Rostlinné silice ale nepůsobí jen na mysl, harmonizují a ovlivňují i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy v těle a působí i antibakteriálně. Hodí se, když je vaše zvíře nastydlé. Takové situace je totiž nutné ihned řešit!

Nejefektivnější způsob aplikace rostlinných esenciálních olejů je masáž, kde se spojí příjemný relaxační efekt z masáže s léčebnými účinky rostlinných silic, které prostupují pokožkou do krevního oběhu. Masáží aplikované esence jsou lepší už z toho důvodu, že zvířecímu organismu trvá delší dobu, než je kompletně vyloučí, a po celou tuto dobu pozitivně působí na organismus.

Martina Langová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Bydlení

Kuchyňská sůl patří mezi užitečné pomocníky v domácnosti. Odstraní skvrny z prádla i koberce

Zavřít reklamu