Lak na vlasy najde v každé domácnosti hodně široké uplatnění. Budete překvapeni

 Ostatní 
08. listopadu 2018 13:07 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Lak na vlasy nemusíte využívat jen k fixaci účesu Depositphotos
I ten nejlacinější lak na vlasy se může stát v každé domácnosti skvělým pomocníkem, a to rozhodně ne jen při tvorbě účesů. Až zjistíte, k čemu všemu se dá obyčejný lak na vlasy využít, možná si brzy nějaký také pořídíte.

Způsobů využití laku na vlasy v domácnosti je více než dost. Přestavíme vám sedm různých způsobů, jak lak proměnit v praktického pomocníka.

Odstraňovač chlupů

Pokud máte doma pejska nebo kočku, dost možná se potýkáte nejen s chlupatým oblečením, ale i třeba chlupatou pohovkou v obývacím pokoji. Pokud máte po ruce lak na vlasy, můžete se chlupů snadno zbavit. Stačí lak nastříkat na papírovou utěrku a tou pak postižená místa přejet. Chlupy se na vrstvu laku spolehlivě nalepí.

Krásné záclony

Aby záclony zkrášlily interiér, musejí vypadat skvěle. V tom vám opět pomůže lak na vlasy. Jakmile záclony vyperete, postříkejte je lakem na vlasy a ony pak budou vypadat jako nové a hlavně vám vydrží dlouho čisté, takže je nebudete muset prát tak často jako dosud.

Udrží jehličí dlouho čerstvé

Teď před Vánoci hodně lidí vyrábí nejrůznější adventní věnce a dekorace z živého jehličí. Pokud chcete, aby vám váš výtvor vydržel co nejdéle v bezvadné formě, nastříkejte jehličí lakem na vlasy. Výsledkem je, že jehličí nebude tak rychle vysychat a vy se tak ze své dekorace budete moci těšit opravdu dlouho. Někdo tento trik používá i na celý vánoční stromek. Tento fígl ovšem lze praktikovat jen na dekoracích, na kterých nebudou hořet svíčky!

Odstraňovač skvrn

Pokud se vám na oblečení vytvořila nějaká skvrna od make-upu, rtěnky či propisky, nezoufejte. Stačí si vzít do ruky lak na vlasy a fleky opatrně přestříkat. Počkejte pár minut a potom dejte prádlo do pračky. Po špíně nebude ani památky. O tom, jak zatočit se skvrnami od trávy, jsme psali zde.

Zafixuje dětské výtvory

Pokud vám vaše děti přinesly obrázky malované uhlem, pastelkami nebo křídami, které se snadno roztírají, stačí být trochu neopatrný a obrázek můžete poničit. Když jej ale přestříkáte lakem na vlasy, výtvor skvěle zafixujete a už se vám nestane, že obrázek někde omylem rozmažete.

Vylepší vaši obuv

Skvěle se vám hodí lak na vlasy i v péči o boty. Když si je například vyleštíte, párkrát je pak ještě přestříkejte lakem na vlasy. Každou vrstvu nechejte pečlivě zaschnout. Boty pak vydrží krásně naleštěné podstatně déle. I další fígl se týká bot, tentokrát těch, které mají kluzkou podrážku. Několikrát ji přelakujte a nějakou dobu vám noha na žádném povrchu neujede.

Zbavte se dotěrného hmyzu

Sužují vás doma dotěrné mouchy? Pokud nemáte speciální sprej na hubení hmyzu, může vám dobře posloužit i lak na vlasy. Chemikálie obsažené v laku na vlasy jsou totiž pro otravná létající stvoření stejně fatální jako ty v přípravcích určených k jejich ničení.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu