Ozdoby na vánoční stromek nemusejí stát majlant. Vyrobte si je doma za pár korun

Vlastnoručně vyrobené ozdoby mají své kouzlo
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dílna 
03. prosince 2018 10:04 / Shutterstock
  4   0
Chtěli byste letos ozdobit váš vánoční stromek trochu jinak a netradičně? Zkuste si ozdoby vyrobit sami. Máme pro vás několik tipů na snadné, levné a přitom hezké vánoční ozdoby. Do jejich výroby můžete klidně zapojit i malé děti.

Každý rok zdobíte vánoční stromek stejnými baňkami a přemýšlíte letos o změně? Pořídit v obchodě zcela nové ozdoby na celý stromek je poměrně nákladná záležitost. Můžete ale výrazně ušetřit, pokud si ozdoby vyrobíte vlastnoručně doma. V tom případě vás přijdou doslova na babku.

Voňavý stromeček

Tato ozdoba je na výrobu opravdu jednoduchá. Stačí si vzít kousek celé skořice, který poslouží jako kmen stromečku. Na něj pak navažte nastříhané pruhy látky podle vašeho výběru. Nakonec pruhy zastřihněte nůžkama do tvaru stromečku. Do špice můžete tavnou pistolí nalepit nějakou malou ozdobu a hlavně šňůrku na zavěšení.

Dřívka od nanuku

Dřívka od nanuku můžete rovněž proměnit v neotřelé ozdoby na vánoční stromeček. Stačí je slepit k sobě a dodekorovat podle fantazie. Inspiraci najdete v naší fotogalerii pod článkem. Takto si můžete zhotovit sněhuláka, Mikuláše nebo vánoční stromek. Opět nezapomeňtě na šňůrku ve tvaru očka, ať můžete ozdoby pohodlně zavěsit na větve vánočního stromu.

Skřítci ze šišek

Roztomilí skřítci se budou vyjímat na každém vánočním stromku. Stačí si pořídit pár borovicových šišek a v obchodě s výtvarnými potřebami si zakoupit malé polystyrenové kuličky, ze kterých uděláte skřítkům hlavičky. Obličej namalujte obyčejnou černou fixou a pak už jen stačí opatřit skřítkům šálu a čepici, kterou můžete buď upléct nebo ušít z filcu. Další nápady na dekorace z šišek najdete v našem článku zde.

Barevné bambulky

Klasické skleněné baňky můžete tentokrát vyměnit za měkoučké bambulky. Jednoduše si udělejte několik bambulí v různých barvách. Na bambulku přišijte poutko na zavěšení a netradiční baňky jsou na světě.

Knoflíkové ozdoby

I z obyčejných knoflíků můžete vyrobit kouzelné ozdoby na vánoční stromek. Stačí na aranžovací drátek navléct knoflíky. Můžete je navléct naplocho ve tvaru kroužku, ale třeba i srdíčka, hvězdičky či jiného tvaru.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu