Tipy, jak využít starý kartáček na zuby při úklidu domácnosti

 Dům 
26. dubna 2019 10:03 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zubní kartáčky vyčistí špínu na špatně dostupných místech  Depositphotos
Dosloužil vám zubní kartáček? Nemusíte ho ještě vyhazovat, ale prakticky využít. Udělá vám v domácnosti totiž dobrou službu. Můžete s ním vyčistit špatně dostupná místa, na která houbička či kartáč nestačí.

Zubní kartáček byste měli měnit zhruba po třech měsících. Pokud přestane sloužit primárnímu účelu, vydezinfikujte ho a udělejte si z něj pomocníka na úklid. Co všechno s jeho pomocí můžete vyčistit?  

Kartáč na vlasy

Máte doma oblíbený kartáč na vlasy, ale trápí vás nečistoty v jeho meziprostoru, které nejdou dobře vyčistit? Kartáček na zuby vám s tímto problémem pomůže. Dostane se do špatně dostupných míst, odstraní z něj vlasy, lupy a veškerou zašlou špínu. Stačí ho namočit do vody a začít drhnout.

Spáry mezi kachličkami

Spáry jsou na čištění poměrně problematické. Jednou za čas je však potřeba je opravdu vydrhnout, poměrně rychle totiž žloutnou a nevypadá to dobře. Pokud se na ně vykašlete, už je patrně nikdy v budoucnu nevyčistíte tak, aby byly zcela bílé. Nastříkejte na ně Savo, abyste se zbavili plísní. Nechte ho působit a poté spáry ještě vydrhněte kartáčkem. Pokud neradi používáte chemické prostředky, zkuste jedlou sodu či bílý ocet. 

Klávesnice

Klávesnici u počítače či notebooku používáte nejspíš téměř každý den. Mezi jednotlivými tlačítky se usazuje prach. Mezery jsou tak malé, že se tam obyčejná prachovka zcela nedostane. Pokud u počítače i jíte, nejspíš vám do klávesnice občas spadne nějaký ten drobek nebo si ji zamastíte. Všechno lze vyčistit s kartáčkem na zuby. Buďte však opatrní, abyste si ji nepoškodili.

Záchod

Záchod pravděpodobně umýváte často různými přípravky, ale možná u toho zanedbáváte některá místa, která jsou méně viditelná, a těžko se z nich špína dostává. Spoj záchodového prkénka a mísy také potřebuje pořádně vydrhnout. Vezměte si zubní kartáček a začněte. Uvidíte, že špína poměrně snadno zmizí. 

Sporák

Tohle platí spíše pro ty z vás, kteří mají doma ještě plynový hořák, který nemá rovnou plochu. Do některých míst se totiž houbička špatně dostává. Pokud jste vařili a zašpinili jste si celý sporák, pak je potíž některá místa uklidit. Naneste na ně čisticí prostředek, vezměte si do rukou kartáček na zuby a sporák se bude zase lesknout. O tom, jak si usnadnit práci v kuchyni, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu