Vajíčka na poslední chvíli aneb rychle, snadno a stylově

Barvení vajíček je zvyk, který dodržuje většina z nás
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Ostatní 
21. dubna 2019 11:16 / Depositphotos
  3   0
Také už vás nebaví pořád to samé dokola? S potravinářským barvivem to stejně nikdy nedopadne tak, jak byste čekali, řepa ani cibule vejce neobarví výrazně a nalepit na vajíčko obrázek či smršťovací fólii se vám nedaří? Zkuste to letos jinak.

Kde je psáno, že vejce musí být jen barevná nebo polepená? O klasických kraslicích ani nemluvě, protože na to v dnešní době nemá bohužel nikdo čas. Doba jde ale dopředu a přináší spoustu nových nápadů, a to i v oblasti velikonočních svátků.

Přinášíme vám pár nápadů, které vám moc času nezaberou, nevyžadují přehnanou zručnost a navíc skvěle vypadají. Vše, co k výrobě krásných a originálních vajíček budete potřebovat, možná najdete i v domácích zásobách.

Jako od křepelky

Tuto metodu zvládne opravdu každý, dokonce i dítě. Nedá se na ní totiž nic pokazit. Výsledná vejce jsou kropenatá a klidně i nepravidelně barevná. Nerovnoměrnost a nedokonalost je vlastně v tomto případě žádoucí, protože ani příroda nevytváří vše souměrně. Jedna z možností výroby "křepelčích" vajec je za použití červeného zelí a jedlých akrylových barev.

Pokrájejte hlávku červeného zelí a vařte ji 45 minut. Nechte vychladnout, slijte a přidejte čtyři lžíce bílého octa. Poté nalijte na vychladlá uvařená vejce a nechte hodinu působit. Pro ještě lepší dojem vytahujte vejce postupně – získáte tak různé odstíny modré barvy. Až vejce úplně uschnou, nalijte si trochu tmavé akrylové barvy (zlatá, hnědá, bronzová) do menší misky a najděte starý kartáček na zuby. Naneste barvu na kartáček a prstem jej nad vajíčkem projeďte. Krásně vám vajíčko postříká. Nechte uschnout. Výsledný efekt je úžasný.

Černá fixa? Proč ne!

Při použití černé fixy je dobré udělat maximum pro to, abyste sehnali bílá vejce. Černá s bílou vypadá mnohem lépe a krásně na vejci vynikne. Nemusíte navíc čekat, až vám vejce zaschne a s klidem na něj nakreslete cokoliv se vám líbí. Klidně nechte i děti, aby si nakreslily vlastní motivy. Velkým plusem je, že se při práci nezašpiní.

Nebojte se textu

Jestliže nemáte čas, ale chcete mít originální a krásná vajíčka, klidně zapomeňte na barvení či vkládání do punčochy s lístky fialky. Jednoduše vezměte do ruky fixu nebo technické pero a vajíčka si popište. Napište na ně, co vás zrovna napadá. Klidně jedno slovo, klidně odstavec, když se vám vejde. Popisování vajíček může fungovat i jako forma relaxace a uvolnění emocí, které jste možná již dlouho neřekli nahlas.

Barvení rýží

Když použijete k barvení vajíček rýži a potravinářské barvivo, získáte vejce lehce kropenatá, jako kdybyste vzali do ruky fixu a dělali jednu tečku vedle druhé, jednu přes druhou, a to v několika vrstvách. Jednoduše vezměte uzavíratelnou nádobu, nasypte do ní suchou rýži, zakápněte potravinářským barvivem a zatřepte. Až bude všechna rýže obarvená, vložte dovnitř uvařené vejce a třeste s ním v nádobě tak dlouho, dokud se vám nebude výsledek líbit. Je však lepší použít plastovou nádobu, aby se vejce třepáním nerozbilo.

Mramorovaná vejce

A jako tip na závěr vám poradíme naprostou bombu. Pokud použijete jakoukoliv techniku, při které se vejce ponoří do barviva, ještě předtím, než je do barvy vložíte, s nimi několikrát jemně bouchněte o podložku, jako byste je chtěli oloupat. To ale nedělejte a naťukaná vejce s porušenou skořápkou vložte do barviva. Až je koledníci budou konzumovat, zjistí, že uvnitř vypadají ještě mnohem lépe, než zvenku! Pro inspiraci se podívejte do naší galerie. A pokud jste si nevybrali ani jednu techniku, nabízíme vám ještě pár tipů zde.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Začalo období vřesu. Při správné péči vám krásný vydrží roky

Zavřít reklamu